Zaznacz stronę

 

ROK SZKOLNY 2016 – 2017

 


 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

NA ROK SZKOLNY 2017/ 2018

 

2 czerwca 2017 roku w naszej szkole rozpoczęła się Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017 / 2018. Klasy IV – VI wytypowały swoich kandydatów – 20 uczniów.  9 czerwca 2017 roku odbyło się głosowanie. Kandydaci z największą ilością głosów wejdą w skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów następujący kandydaci zdobyli:

1 Błażej Zabłocki 4a  –  11

2. Zuzanna Bąk 4a    – 9

3.Piotr Urbański 4b  – 5

4.Patrycja Ożóg 4b  -2

5. Karolina Zakonek 4c – 9

6.Sandra Sokołowska 4c – 4

7.Kamil Stanisławczuk 5a -10

8.Oliwia Wajda 5a  – 13

9.Jakub Kordas 5b  – 2

10.  Karolina Jędrzejewska   5b  – 6

11.Barbara Kucharska 5c  – 39

12.Gabrysia Zarębska 5c  – 4

13.Anna Olszewska 6a   – 31

14. Jakub Kycko 6a   – 22

15. Michal Trojak 6b   – 10

16.Oskar Rycak 6b    – 0

17. Kacper Wdowiak 6c  – 18

18. Zuzanna Kołodziej 6c  – 6

19. Karolina Kwiatkowska 6d    –   9 

20.Oliwia Sznajdrowicz 6d  – 0

 


 

 

VIII WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

 

12 czerwca 2017odbył się VIII Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Olszewska kl. VI A, Zuzanna Kołodziej kl. VIC, Kacper Wdowiak kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, a także spotkać naszych posłów.  zdjęcia 

 


 

GRA MIEJSKA

„ŚLADAMI STEFANA MILERA – POZNAJ ZAMOŚĆ”

 

 2 czerwca 2017 roku reprezentacja uczniów klas VI  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu uczestniczyła w IV edycji Gry Miejskiej„Śladami Stefana Milera – Poznaj Zamość”,zorganizowanej przez Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.  W trakcie Gry uczniowie musieli wykazać się wiedzą o życiu Stefana Milera – patrioty, legionisty walczącego o niepodległość Polski, pedagoga zamojskich szkół, poety, przyrodnika- założyciela zamojskiego ZOO.

Pięcioosobowa drużyna w składzie: Agata Budzyńska z VIb, Anna Olszewska, Filip Łagoźny z VIa, Kacper Wdowiak i Dawid Ziemian z VIc z opiekunem SU p. Barbarą Koroną przemierzali miasto w poszukiwaniu miejsc, gdzie czekały zadania związane z życiem Stefana Milera.

Nasi reprezentanci odwiedzili ważne miejsca: I LO – bibliotekę, patio, Rotundę, Nową Bramę Lubelską, okolice Kościoła św. Katarzyny, Park Miejski oraz ZOO, gdzie czekały zadania do wykonania. Zadania nie były proste, niektóre były „ twardym orzechem do zgryzienia”, wymagały koncentracji i współpracy członków drużyny, ale też trzeba było wykazać się inwencją twórczą i pomysłowością. Uczniowie musieli: rozwiązać zadanie logiczne, odszukać książkę, a następnie wiersz w bibliotece, dopasować liście do drzew, zbudować 6 piętrową wieżę, rozpoznać obraz na reprodukcjach, rozwiązać krzyżówki oraz zagrać w kalambury. Gra sprawiła, że uśmiech zagościł na twarzach, a Kacper świetnie gestami przedstawiał charakterystyczne cechy poszczególnych zwierząt. Po odnalezieniu wszystkich ważnych miejsc i rozwiązaniu zadań gracze udali się do ZOO, gdzie odbyło się podsumowanie zmagań wszystkich 6 drużyn i wręczenie nagród. Mimo, że wykonaliśmy wszystkie zadania prawidłowo, znaleźliśmy się tuż za podium. Udział w Grze Miejskiej pokazał nam, na co zwrócić uwagę w przyszłości, musimy popracować nad współpracą w grupie. Był to bardzo ciekawie i mądrze spędzony czas. 

zdjęcia 


 

 

ZABAWY KARNAWAŁOWE

 

14 i 15 lutego 2017 roku odbyły się zabawy karnawałowe dla uczniów szkoły podstawowej.

Pięknie przebrani uczniowie klas I – III wzięli udział w przygotowanych przez Samorząd Uczniowski tego dnia zabawach i konkursach. Jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością i humorem! Uczestnicy konkursu tańca zostali nagrodzeni przyborami szkolnymi. Samorząd Uczniowski zorganizował również wybory Króla i Królowej Balu Karnawałowego.

Tytuł Króla i Królowej Balu Karnawałowego 2017 otrzymali:

  klasy I – Wiktoria Kitowska I A,  Alan Mazur I A

 klasy II– Roksana Kasjan II D, Juliusz Nowosad II E

klasy III – Zuzanna Drożdziel III C, Wojciech Mazurek III D

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe  korony i dyplomy.

ZABAWA KARNAWAŁOWA kl.1-3 ZABAWA KARNAWAŁOWA kl.1-3 

Uczniowie z klas IV-VI bawili się dzień później 15 lutego 2017 roku w rytm muzyki młodzieżowej. Wybrano również Króla i Królową Balu.

Królem został Kamil Poświatowski z klasy IV B,

zaś Królową Oliwia Małecka z klasy VIA.

Tytuły najbardziej roztańczonych klas zdobyły: VI C, V B i IVC.

Było głośno i wesoło! Ten dzień był naprawdę udany i niezwykły, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

ZABAWA KARNAWAŁOWA kl.4-6ZABAWA KARNAWAŁOWA kl.4-6

 

 


 

 

ANDRZEJKI

25 listopada 2016 odbyły się szkolne Andrzejki dla uczniów szkoły podstawowej. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb, co roku w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa, podczas której wróżkami stają się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Aby poznać swój przyszły zawód chętni przekuwali karton, na którym widniały nazwy zawodów przyszłości. Trzeba było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ HEVEN         ZDJĘCIA 

 


 

 

 

SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

ZAMOJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

       17 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich.  Na sejmik przybyli uczniowie z zamojskich szkół podstawowych wraz z opiekunami : SP 2, SP 3, SP 4 , SP 7 , SP 8 , SP 9 , SP 10. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Olszewska kl. 6a, Barbara Kucharska kl. 5c, Michał Trojak kl. 6b i opiekun SU p. Barbara Korona.

Tematem spotkania było

„Co jest dla mnie w życiu najważniejsze? Po co są wartości?

Uczniowie przywoływali swój system wartości; porządkowali go, wyodrębniali w nim to, co dla nich jest najważniejsze. Wspólnie stwierdzili, że należy się kierować takimi normami  i zasadami, dzięki którym sami stają się wartościowymi ludźmi. Wymienili też źródła do czerpania wzorców zachowań. Uczniowie wyodrębnili zachowania rozwijające oraz zachowania, które  szkodzą i niszczą rozwój człowieka i więzi z innymi. Wspólnie z prowadzącymi sejmik stwierdzili, że hierarchia wartości jest drogowskazem, pomocą w dokonywaniu wyborów moralnych, jest gwarantem pełnego rozwoju człowieka. Dzieci uzasadniły też konieczność obrony własnych zasad, które ułatwiają podejmowanie słusznych decyzji i trwały sukces.  Za podstawowe kategorie, które nadają sens ich życiu uczniowie uznali miłość, prawdę, dobro, zdrowie i rodzinę.

Nasi reprezentanci chętnie podzielą się z kolegami i koleżankami  w swoich klasach wypracowanymi na sejmiku wnioskami.  zdjęcia 

 


 

 

MISTER SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 zorganizował wybory Mistera klas IV – VI podczas dyskoteki szkolnej. W wyborach wzięli udział wybrani przez klasy przedstawiciele (po jednym z każdej klasy). Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach: omnibus, kuferek rozmaitości, mistrz igły. Uczestników oceniało żeńskie jury w składzie: Emilia Czerwieniec, p. Agnieszka Boratyn, p. Dyrektor Jolanta Goryczka i Barbara Kucharska. Po zawziętej rywalizacji tytuły zdobyli następujący chłopcy.

Tytuł Mistera 2016 otrzymali:

Dawid Jarszak z kl.4c

Jakub Kordas z  kl.5b

Igor Brzozowski z kl. 6d

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubeczki  i szarfy.

  FOTORELACJA 

 

Skip to content