Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 2 B, którzy wraz z wychowawcą  Małgorzatą Bakuniak przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 19 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. W inscenizacji przypomniały również o zwyczajach towarzyszących tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Do wspólnego kolędowania włączyli się zaproszeni uczniowie i nauczyciele.

Tekst: M. Bakuniak. Zdjęcia: Z. Strzelecki.

(mp)