1 lutego 2021 roku odbyły się uroczyste lekcje biblioteczne dla uczniów wszystkich klas pierwszych.
Na początku spotkania Pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz, serdecznie powitała wicedyrektor szkoły Panią Renatę Kowarz, nauczycieli oraz uczniów. Następnie pierwszoklasiści z wielką uwagą wysłuchali ciekawych opowieści o bibliotece i książce. Poznali regulamin oraz zasady korzystania z biblioteki. Złożyli też obietnicę, że będą systematycznie czytać i dbać o wypożyczone książki.
Dzieci wykazały się dużą aktywnością i zaangażowaniem, odpowiadając na pytania oraz rozwiązując ciekawe zagadki na temat świata baśni.
Lekcje upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej i otrzymali pamiątkowe książeczki. Całość uroczystości wzbogaciła ciekawa dekoracja oraz wystawka najpiękniejszych książek z literatury dziecięcej.
Wszystkim uczniom dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do biblioteki szkolnej.