10 listopada uczniowie  klasy I a  radośnie świętowali 103. rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zajęciach  poznali polskie symbole i barwy narodowe, a także historię drogi do wolności naszego kraju. Zaśpiewali hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas warsztatów plastycznych wykonali  flagę, godło i kokardę narodową. W gronie przyjaciół recytowali  wiersze  i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej.

Uroczyste  obchody 11 listopada uczą  dzieci  szacunku dla naszej Ojczyzny, znajomości symboli narodowych oraz kształtują poczucie dumy z bycia Polką i Polakiem.  Pierwszoklasiści  zrozumieli, że uczestnicząc  w obchodach Święta Niepodległości dają wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyją w wolnej Polsce.