W piątek, 25 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się i uczestniczyć w krótkim treningu z przedstawicielami Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Wizyta związana była z przypadającym w tym roku jubileuszem 40-lecia Karate Tradycyjnego na Lubelszczyźnie i zapowiedzią realizacji zajęć w ramach programu „Sportowy Talent”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Prezes związku sensei Andrzej Maciejewski przedstawił uczniom ideę karate,  zaprosił do obejrzenia pokazu w wykonaniu ich rówieśników i krótkiego  wspólnego treningu. Wyróżniający się uczniowie zostali nagrodzeni, a kolejnym miłym akcentem spotkania  była możliwość uzyskania autografu mistrza i wspólna fotografia.

Tekst: M.Pawłowska. Zdjęcia: Z. Strzelecki.

(mp)