Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę,  która w tym roku odbyła się w dniach 22, 23, 24 listopada.
Podczas akcji w sklepach PSS Społem zbieraliśmy: artykuły spożywcze, słodycze, żywność z długim terminem ważności. Inne dary rzeczowe takie jak np. odzież, obuwie, zabawki,  zbierane były w niedzielę podczas wielkiej ulicznej zbiórce darów do samochodów oznaczonych plakatami Akcji PDPZ. Nasi Wolontariusze zebrali ponad 200 kg żywności.
Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki, które jeszcze przed świętami trafią do osób i rodzin potrzebujących – wskażą je pracownicy socjalni Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.
Po raz kolejny jedna z mieszkanek naszego osiedla oprócz darów dla potrzebujących, podarowała nam  własnoręcznie wykonane czapki
i poduszeczki. Takie dowody sympatii dodają nam skrzydeł i wielkiego zapału do udziału w kolejnych akcjach wolontarystycznych.

Akcję w naszej szkole koordynowali opiekunowie wolontariatu: p. Małgorzata Hrycyk, p. Małgorzata Jasek i p. Łukasz Brykner.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Hrycyk, Łukasz Brykner
(eb)