Dnia 27 listopada 2019 obyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.

W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 63 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 331 laureatów.

Michał Jacek kl. 6B uzyskał max liczbę punktów i zdobył główną nagrodę.

W dniu 13 lutego 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbył się finał i podsumowanie Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego.

Uczniowie musieli rozwiązać dwadzieścia zadań testu wielokrotnego wyboru.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 62 uczniów.

Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów. Zaproszeni goście: Rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu Pan dr hab. Andrzej Samborski, Prezes Oddziału Lubelskiego  Polskiego Towarzystwa Matematycznego Pan  dr hab. Witold Mozgawa oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu Pani dr Bożena Krupa wręczyli dyplomy i nagrody.

Wśród laureatów najlepszym okazał się Michał Jacek, który zajął I miejsce.

(mp)