W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota),  w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, organizowana była już siedemnasta zbiórka żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.
Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.
Nad przebiegiem akcji czuwali koordynatorzy Szkolnego Koła Caritas: p. Małgorzata Hrycyk, p. Małgorzata Jasek i p. Łukasz Brykner
(eb)