Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu było głównym organizatorem Kresowego Festiwalu dla młodzieży szkolnej. Nasza szkoła brała aktywny udział w programie sportowym tego festiwalu. Rywalizowaliśmy w konkurencjach lekkoatletycznych i w turnieju  piłki nożnej chłopców.

LEKKOATLETYKA
Stadion OSiR w Zamościu zgromadził 11 reprezentacji szkół podstawowych z miasta Zamościa i powiatu zamojskiego oraz 4 grupy z Ukrainy. Rozpiętość wiekowa obejmowała roczniki od 2011 do 2005 i w tych kategoriach rywalizowali lekkoatleci. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4a,5a,5c,6a,6b,6c,6d,7b,7c,8a.Wszyscy ambitnie walczyli w poszczególnych startach, dostarczali kibicom wspaniałych sportowych emocji. Byli dopingowani przez swoich rówieśników i nagradzani oklaskami. Wyniki sportowe zaskoczyły nie tylko startujących. Byliśmy wielokrotnie nagradzani medalami, w różnych kategoriach wiekowych. Oto rezultaty tych zmagań:
1.Klasa 4a- Agata Ostrowska-3m(p.palantowa),Wiktoria Kitowska-3m(skok w dal),Sebastian Maślany-3m(skok w dal), Jakub Wiśniewski-2m(300m, skok w dal), Adam Szpinda-1m(skok w dal),1m( 300m), Oskar Pardyka-3m(p.palantowa, 1000m), Bartek Owczarek-3m(p.palantowa), Oskar Kornaga-3m(1000m).
2. Klasa 5a- Kmieć Emilia-3m(p,palantowa),Wiktoria Pieprzowska-3m(60m), 3m(skok w dal),Patryk Sokołowski-1m(60m),2m(skok w dal),Juliusz Nowosad 2m(1000m),
3.Klasa 5c- Oliwia Bednarczuk-1m(300m),Amelia Adamiak-3m(skok w dal)
4.Klasa 6a- Karolina Zygarlicka-3m(300m),3m(p.palantowa), Szymon Chatalski-3m(60m), Michał Jaworski-2m(1000m),Maja Szewczuk-3m(300m),Kacper Kycko-2m(300m)
5.Klasa 6b- Emilia Derkacz -2m(600m)
6.Klasa 6c-Karol Kasperski-3m(skok w dal),
7.Klasa 6d- Zuzanna Chrzan -1m(skok w dal)
8.Klasa 7b-Patrycja Ożóg-1m(skok w dal)
9.Klasa 7c- Julia Chrzan-3m(100m)
10.Klasa 8a- Klaudia Brodaczewska-1m(600m), Karolina Bartnik-2m(600m), Maja Smolak-1m(rzut oszczepem), Julia Chałupczyk-2m(rzut oszczepem).
Opiekunami zawodników byli p.Barbara Gaca,p.Jolanta Kunicka, p.Małgorzata Adamowicz, p.Maros Smolak, p.Sławomir Moździoch.
Dziękujemy lekkoatletom, ich nauczycielom i trzymamy kciuki za kolejne starty.

PIŁKA NOŻNA
Do turnieju piłkarskiego zgłosiło się 6 drużyn i został on rozegrany w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Zwycięsko wyszliśmy z pierwszego etapu, aby ten sam sukces powtórzyć w grach finałowych.Zostaliśmy najlepszą drużyną turnieju zdobywając dyplom, puchar i wielką radość z wygranej.
Drużynę piłkarską reprezentowali:Tomasz Gajewski, Jakub Laskowski, Dominik Lichota, Wojciech Osełka, Piotr Pieprzowski, Bartosz Pyda,Bartosz Boczkowski, Piotr Szykuła, Hubert Wójcik, Łukasz Woźniak.
Trenerem chłopców był p. Jerzy Andruszek.
Gratulujemy całej drużynie, trenerowi i dziękujemy za zwycięstwo.