Winda otwarta

nowa winda 6 20190530 1730477541

W środę 29 maja w naszej  szkole oficjalnie otwarto windę do przewozu osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie to efekt realizowanego przez szkołę i Miasto Zamość unijnego projektu. Likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania”. Uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie windy  miało miejsce 29 maja br. W uroczystości, której gospodarzem była Dyrektor szkoły Ewa Lorenz, udział wzięli m.in. :  Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Piotr Zając, przedstawiciel Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Iwona Osmałek, Dyrektor Wydziału Oświaty UM – Agnieszka Kowal, przedstawiciele Wydziału  Inwestycji  Miejskich  i Zamówień Publicznych UM – Andrzej Zawiślak i Katarzyna Czerwieniec,  Zastępca dyrektora MCPR – Małgorzata Żołyńska, Prezes E Leclerc Zamość – Henryk Świdnik, przedstawiciel Rady Rodziców – Mateusz Ferens. Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Ksiądz Miłosław Żur dokonał poświęcenia nowo powstałej windy.  Dofinansowanie na budowę windy a także remont toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych udało się pozyskać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.  (MP)