13 grudnia 2022 roku spotkaliśmy się na uroczystym apelu, aby oddać hołd wszystkim ofiarom represji stanu wojennego. Mija 41 lat od tamtych wydarzeń, które dla współczesnych nastolatków są już tylko odległą historią, zaś dla wielu dorosłych – tragicznym okresem w życiu.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali  montaż słowno – muzyczny, który przypomniał o tamtych bolesnych wydarzeniach w historii naszego kraju.

Na zakończenie  głos zabrał pan dyrektor Tadeusz Sałamacha, który nawiązał  do wydarzeń stanu wojennego. Podkreślając, jak ważna jest  nie tylko pamięć o tym trudnym czasie, ale przede wszystkim o ludziach, którzy w obronie wolności oddali życie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  uroczystości w naszej galerii.