Rozpoczynamy obchody świąt majowych.

1 MAJA to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI LUDZI PRACY. W Polsce jest świętem państwowym od 1950 r .

2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ – jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.

3 MAJA – 233. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.

Z okazji nadchodzących świąt,  30 kwietnia, uczniowie klasy 3 a przygotowali część artystyczną, która rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniem pełnego hymnu państwowego.

W spokojnej i podniosłej atmosferze, przy śpiewie pieśni i recytacji uczniów występujących na scenie, z flagami i w odświętnych strojach daliśmy wyraz naszego patriotyzmu i uświęciliśmy nadchodzące dni.

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła również w miejskich obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.