Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka przypada 20 listopada. Uczniowie naszej szkoły postanowili świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w piątek 19 listopada. Tego dnia wszyscy  przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ kolor niebieski to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Uczniowie klas I – III na zajęciach rozmawiali o prawach dzieci, o tym czym jest Konwencja i dlaczego powstała, poznali prawa przysługujące wszystkim dzieciom,  obejrzeli „ Prezentację o prawach dziecka”. Najbardziej podobała się im zabawa „Przyjaciel z innej planety” pozwalającą zrozumieć, na czym polegają podstawowe prawa dziecka. Dzieci wykonały również prace plastyczne „ Pokoloruj swoje prawa”. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcia.