Od kilku lat 25-go listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. W naszej  szkole również obchodziliśmy to święto. W klasie 2 B odbyły się w zajęcie otwarte pod hasłem „Urodziny Misia”, na które przybyły zaproszone dzieci z grupy ,,Biedronki” z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Zamościu.

W przygotowanej na ten dzień sali siedziały przyniesione przez dzieci pluszowe misie, tworząc miłą, przyjazną atmosferę. Na wstępie wszyscy wysłuchali historii pluszowego misia i wspólnie ustaliliśmy, że misie towarzyszą dzieciom na całym świecie już 117 lat.  Wszyscy wymieniali jakie znają Misie oraz poznały kilku nowych „przyjaciół” min:  Uszatka i  Coralgola. Okazało się, że najbardziej znanym Misiem jest Kubuś Puchatek. 

Dzieci wykazały się wiedzą przyrodniczą, czego dowodem było to, jak świetnie poradziły sobie podczas krótkiego konkursu przyrodniczego o niedźwiedziach. W programie zajęć było też wykonanie opaski z sympatycznym misiem, gdzie dużą pomoc zaoferowali uczniowie z klasy 2. Potem wszyscy uczestniczyli w śpiewaniu piosenek, tańcach i oczywiście życzeniach dla Misia. Na koniec goście zdmuchnęli świeczki na urodzinowym torcie. Serdecznie dziękujemy Paniom i wszystkim dzieciom z grupy „Biedronka” za zaangażowanie i wspólne świętowanie „Światowego Dnia Pluszowego Misia” – uczniowie klasy 2 B z wychowawcą.

Tekst i zdjęcia: M. Bakuniak

(mp)

Skip to content