Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Zajęcia realizowane były w kolejnych miesiącach roku szkolnego 2020/2021 w następujących blokach tematycznych:

1. Bezpieczeństwo w szkole i na wycieczce.
  2. Bezpieczeństwo na drodze.
  3. Bezpieczeństwo w domu.
  4. Bezpieczeństwo w Internecie.

Tegoroczne materiały zostały opracowane tak, aby treści mogły być realizowane w formie stacjonarnej i zdalnej.

Celem podjętych zadań była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz kształtowanie u uczniów odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Pierwszoklasiści nauczyli się jak dbać o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych.

Realizacja zaplanowanych treści zakończyła się udziałem uczniów w miesiącu maju w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa w formie online.

Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa w programie, a szkoła uzyskała „Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Dziękujemy i  gratulujemy wszystkim Pierwszakom!