ROK   SZKOLNY  2016/2017

 


 

 

Biblioteka szkolna zaprasza chętnych uczniów

na cykl spotkań „Popołudnie z książką” w każdy wtorek  i czwartek.

 

Organizujemy również akcję „Kufer z pomysłami na czytanie”

– zainteresowanych uczniów zapraszamy do biblioteki.

 

 

Przypominamy o cyklicznych uroczystościach bibliotecznych:

„Poetyckie Mikołajki”

„Pasowanie na czytelnika”

„Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

 

 

Informujemy o bibliotecznych konkursach czytelniczych i plastycznych:

„Pięknie czytam”

„Moje lektury”

„Ulubiona książka”

 

 

Najlepszy czytelnik miesiąca będzie nagradzany tytułem:

Sówka Mądra Główka – klasy I-III

Przyjaciel książki – klasy IV – VI

 

 

 

 


 

 

KUFER Z POMYSŁAMI NA CZYTANIE

 

9 maja 2017 roku w auli szkolnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Kufer z pomysłami na czytanie”, który zorganizowała biblioteka szkoły podstawowej. W projekcie udział wzięli uczniowie klas piątych. Każda klasa zaprezentowała własne propozycje ciekawych książek do przeczytania. Uczniowie samodzielnie wybrali książki, które warto przeczytać. Grupy uczniów z klas piątych opracowały scenariusze swoich prezentacji oraz przygotowały kostiumy i rekwizyty. Kreatywnie i pomysłowo swoje propozycje przedstawili w formie scenek, wywiadów i dialogów. Występy oceniali wybrani uczniowie klas czwartych i szóstych. Za najciekawszy uznano pokaz klasy 5c. Wszystkim uczniom zaangażowanym w prezentację projektu serdecznie dziękujemy.  zdjęcia 

 


 

Magiczny świat Harrego Pottera

 

„Magiczny świat Harrego Pottera” to tytuł projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas szóstych. 11 maja 2017 roku w bibliotece szkolnej grupy szóstoklasistów zaprezentowały wykonane przez siebie makiety, przedstawiające świat bohaterów cyklu książek o Harrym Potterze. Makiety przedstawiały miejsca opisane w książkach J.K. Rowling. Liderzy grup w ciekawy sposób omówili zdarzenia i przygody związane z tematyką makiet. Należy podkreślić wysiłek i pracę włożoną przez uczniów w wykonanie makiet. Prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece szkoły podstawowej.  zdjęcia

 

 


 

„Co kryje stara szafa? – Opowieści z Narnii”

 

 

29 marca 2017 roku w ramach projektu edukacyjnego nauczyciele bibliotekarze, Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda, zorganizowali Konkurs Czytelniczy dla miłośników prozy C.S. Lewisa, pt. „Co kryje stara szafa? – Opowieści z Narnii”. Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych naszej szkoły. Wielbiciele książek C.S. Lewisa mieli okazję wykazać się znajomością treści ulubionej lektury. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu.  zdjęcia 

 

 

Zwycięzcami zmagań konkursowych są:

 

I miejsce – Justyna Pietrzyk – klasa IV c

 

II miejsce – Karolina Krukowska – klasa IV b

 

III miejsce – Emilia Szewczuk – klasa IV c 

 

 

Dnia 6 kwietnia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 

 


 

Konkurs plastyczny 

„Mój ulubiony bohater literacki”

moj ulubiony bohater 6 20170331 1883237170

 

Biblioteka szkoły podstawowej zorganizowała konkurs plastyczny dla klas drugich naszej szkoły, pt. „Mój ulubiony bohater literacki”, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W konkursie wzięło udział 66 uczniów.

 

Komisja oceniła prace i wyłoniła  zwycięzców:

miejsce – Julia Drewniak  klasa II c

II miejsce – Kacper Truś klasa II d

III miejsce – Amelia Adamiak klasa  II c.

 

Dnia 30 marca 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Nagrody książkowe dla zwycięzców i pamiątkowe dyplomy dla uczestników wręczyły: Pani Dyrektor Jolanta Goryczka i Pani Dyrektor Małgorzata Pokrzywa.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

ZDJĘCIA

 

 


 

 

JAKA TO BAJKA?

 

jaka to bajka 1 20170322 1003771480

 

Dnia 16.03.2017r. biblioteka szkoły podstawowej przygotowała projekt edukacyjny dla klasy pierwszej pt. „Jaka to bajka?”. Zadaniem uczniów było wykazanie się nie tylko znajomością bajek, ale również spostrzegawczością, szybkością skojarzeń i umiejętnością pracy w grupie. Dzieci wyszukiwały określone elementy na planszach, układały puzzle i odgadywały zagadki. Pierwszoklasiści  pracowali z wielkim zaangażowaniem, wykazując się refleksem oraz wytrwałością w dążeniu do celu. W nagrodę wszyscy uczniowie otrzymali odznakę – „Super znawca bajek”. W spotkaniu uczestniczyły Dyrektor szkoły Pani Jolanta Goryczka oraz Pani Renata Kowarz, wychowawca klasy Ia. Projekt zorganizowali nauczyciele bibliotekarze Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda.

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

ŚWIAT  KSIĄŻEK  ASTRID  LINDGREN

 

 

Dnia 3 marca 2017 roku odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Świat książek Astrid Lindgren”. Celem projektu było zainteresowanie literaturą piękną, nowościami wydawniczymi, a przede wszystkim książkami szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.  W realizacji projektu udział  wzięli uczniowie klas trzecich  szkoły podstawowej. Każda klasa miała do wykonania zadanie oparte na treści wybranej książki autorstwa Astrid Lindgren. W trakcie uroczystej prezentacji uczniowie przedstawili efekty swojej pracy w formie wywiadu, komiksu, plakatu, opisu bohatera oraz inscenizacji. Pełną humoru całość zakończył wykonany z werwą szwedzki taniec ludowy.

 

Niezwykła kreatywność dzieci, piękna scenografia, barwne stroje rozbudziły wśród dzieci zainteresowania czytelnicze i zachęciły do sięgnięcia po wybraną powieść Astrid Lindgren.

 

Projekt edukacyjny przygotowali  nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska, Aneta Trajda  we współpracy z wychowawcami klas trzecich, paniami: Barbarą Cybulską, Aleksandrą Kopiel, Elżbietą Seńko, Dorotą Skotarską, Jolantą Wilawer i Beatą Zembroń.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i współpracę wszystkim nauczycielom.

 

FOTORELACJA 


 

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

 

pasowanie na czytelnika 4 20170215 1611638032

 

Dnia 9 lutego 2017roku w bibliotece szkolnej odbyła się uroczysta lekcja,  w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej. Pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz, bardzo serdecznie powitała wszystkie dzieci. Następnie pierwszoklasiści zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat biblioteki. W trakcie spotkania dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie czytelnika i tym samym zostały czytelnikami biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe foldery i samodzielnie wybrały i wypożyczyły pierwsze książki.

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

POETYCKIE MIKOŁAJKI

 

 

6 grudnia 2016  roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość „Poetyckie Mikołajki” dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej. Uczniowie z klasy IV b i VI b wystąpili w inscenizacji „W oczekiwaniu na Mikołaja”Przedstawienie wzbogacone było piosenkami, tańcem mikołajkowym oraz melodiami na flet. Widownia spontanicznie i żywiołowo reagowała na występy artystów. Barwna scenografia dodała uroku całej uroczystości, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Pan Jerzy Michalski Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Pani Maria Stręciwilk-Gościcka Przewodnicząca Zarządu Osiedla im. Jana Zamoyskiego, Pani Jadwiga Lepianka Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu Pani Jolanta Goryczka i Pani Małgorzata Pokrzywa.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród uczestnikom „Mikołajkowego Konkursu Literackiego” zorganizowanego przez bibliotekę Szkoły Podstawowej. Za kreatywność i zaangażowanie nagrody książkowe otrzymali uczniowie: Kornelia Nosal kl. IV a, Daria Nowosad kl. IV b, Bartosz Roczkowski   kl. IV b, Sandra Sokołowska kl. IV c, Justyna Pietrzyk kl. IV c, Emilia Szewczuk kl. IV c, Jakub Piekarczuk kl. IV c, Maja Smolak kl. V a, Julia Chałupczak  kl. V a, Kamil Stanisławczuk  kl. V a, Karina Kozak kl. VI b.

 

 ZDJECIA 

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

                Uroczystość zorganizowali nauczyciele bibliotekarze – Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda we współpracy z nauczycielami: Jolantą Wilawer, Małgorzatą Hrycyk, Joanną Przekocińską, Barbarą Koroną i Anną Waśko.

 


 

SPOTKANIE  Z  KSIĄŻKĄ

 

 

W dniach od 21 do 30 listopada 2016 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej odbył się cykl lekcji bibliotecznych pod hasłem „Spotkanie z książką”.Celem projektu było zapoznanie uczniów z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, kształtowanie postawy świadomego czytelnika i wdrażanie do obcowania z literaturą piękną. W lekcjach uczestniczyli uczniowie klas II – VI,  a ich efektem był znaczący wzrost wypożyczeń książek.  

ZDJĘCIA 

 

 

 


 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

„PIĘKNIE CZYTAM”

DLA UCZNIÓW KLAS II, III, IV

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Dnia 26 października 2016 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”, przeznaczony dla uczniów klas II, III, IV naszej szkoły. Do zmagań konkursowych przystąpiło 30 uczniów, którzy mieli za zadanie wylosowanie fragmentu prozy lub wiersza i przeczytanie go. Uczestnicy wspaniale poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem. Organizatorem konkursu była pani Danuta Łuszczewska – nauczyciel bibliotekarz oraz pani Aneta Trajda – nauczyciel bibliotekarz, pani Jolanta Wilawer – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pani Marzena Wityk – nauczyciel języka polskiego.  FOTORELACJA 

 

Zwycięzcy konkursu:

Klasy II

I miejsce – Drewniak Julia   kl. II c

II miejsce – Mandziuk Jakub   kl. II a

III miejsce – Giera Dominika   kl. II d

Klasy III

 I  miejsca – Derewiecki Filip  kl. III c

II  miejsce – Zarzycka Ewa  kl. III a

                              Nowak Mateusz  kl. III b

III miejsce – Palonka Emilia  kl. III c

Wyróżnienie:    Zygarlicka Karolina    kl. III a

 

Klasy IV

I miejsce – Ożóg Patrycja  kl. IV b

II miejsce – Zabłocki Błażej  kl. IV a

III miejsce – Gwozda Zuzanna  kl. IV b

                    

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Skip to content