ROK SZKOLNY 2014-2015

 


 

 

 

PASOWANIE   NA   CZYTELNIKA

Dnia 27 stycznia 2015r. w bibliotece szkolnej odbyły się uroczyste lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych, które przeprowadziła pani Danuta Łuszczewska nauczyciel bibliotekarz. W trakcie spotkań przyszli czytelnicy poznali regulamin oraz zasady korzystania z księgozbioru biblioteki. Następnie pierwszoklasiści przystąpili do  rozwiązywania zagadek.  Z łatwością odgadywali tytuły książek o tematyce bajkowej. Na zakończenie spotkania odbyło  się uroczyste pasowanie na czytelnika. Dopełnieniem całej uroczystości było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów.

 

Po spotkaniu najmłodsi czytelnicy wypożyczyli samodzielnie wybrane przez siebie książki i otrzymali baśniowe kolorowanki. 

 ZDJĘCIA 


 

POETYCKIE MIKOŁAJKI

 

Dnia 05 grudnia 2014r. kolejny już raz odbyła się, przygotowana przez panią Danutę Łuszczewską, uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Tegoroczna impreza przybrała formę krótkiej inscenizacji, na którą złożyły się dialogi w postaci scenek i wierszy o tematyce mikołajkowej, wykonane przez uczniów należących do koła bibliotecznego prowadzonego przez panią Danutę Łuszczewską. W trakcie występu mieliśmy przyjemność obejrzeć pokaz mikołajkowego układu tanecznego wykonanego przez najmłodszych uczniów z klasy Ib, których wychowawcą jest pani Beata Zembroń oraz dzieci z Przedszkola nr 15 w Zamościu, grupa „Biedronki”. Całość przedstawienia wzbogacona została  przez występ chóru szkolnego, kierowanego przez panią Agnieszkę Hamerską.

 ZDJĘCIA 

 


 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

 

„PIĘKNIE CZYTAM” DLA UCZNIÓW KLAS II, III, IV

 

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych kolejny  już raz odbył się w naszej szkole, przeznaczony dla uczniów klas II, III, IV Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była jak co roku pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz.

 

Uczestnicy do zmagań konkursowych przystąpili 28 października 2014 roku i mieli za zadanie przeczytanie dwóch wybranych przez organizatora tekstów: wiersza i fragmentu prozy. zdjęcia

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

Klasy II

 

  I  miejsce  Daria Nowosad                 kl. II b

 

 II  miejsce Weronika Iwaniec           kl. II b

 

III  miejsce Weronika Puławska        kl. II c

 

Klasy III

 

  I miejsca   Bartosz Pyda                   kl. III b

 

 II miejsce  Oliwia Wajda                   kl. III c

 

III miejsce  Julia Maślany                 kl. III a

 

III miejsce  Aleksandra Poliwczak    kl. III a

 

Klasy IV

 

  I miejsce  Anna Olszewska                kl. IV a

 

 II miejsce  Kacper Wdowiak             kl. IV c

 

III miejsce Alicja Łaszkiewicz          kl. IV b

 

III miejsce Angelika Cios                   kl. IV d

 

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas II, III, IV naszej szkoły.

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Skip to content