ROK SZKOLNY 2015-2016

 


 

 

 

 

KONKURSY SZKOLNE

 

ksi-ki biblW tradycję działań naszej szkoły są wpisane szkolne konkursy, sprawdzające wiedzę historyczną i literacką.

Wzorem lat ubiegłych, zmagania te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poniżej przedstawiamy wyniki:

  

Czytaj więcej: SP Konkursy czytelnicze

 
 
 
 
 

 


 

DZIEŃ CZYTANIA

 

dzie czytania 6 20160617 1256741306

 

 

W ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w dniach 3 i 6 czerwca 2016 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4 odbyły się Dni czytania.

W spotkaniu z interesującą książką uczestniczyli wychowawcy i uczniowie klas: I a, I d, I e, I f, II b, II e. 

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilku ciekawych utworów z literatury pięknej. Fragmenty tekstów poezji i prozy czytała pani Danuta Łuszczewska – nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. 

Na zakończenie mali czytelnicy podzielili się wrażeniami na temat wysłuchanych fragmentów książek. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. 

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 

 


 

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

Dnia 9 lutego 2016r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Była to ich pierwsza wizyta w tym niezwykłym miejscu. Pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz, zapoznała dzieci z regulaminem i z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki. Wprowadziła uczniów w magiczny świat książek, opowiadając ciekawe i zabawne historie z nimi związane. Dzieci były zainteresowane, zadawały mnóstwo pytań dotyczących książek oraz pracy bibliotekarza. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika i zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dopełnieniem całej uroczystości było wręczenie uczniom pamiątkowych zakładek do książki. zdjęcia 

Po spotkaniu najmłodsi czytelnicy samodzielnie wypożyczyli wybrane przez siebie książki i otrzymali kolorowanki. 

 

 

 


 

 

POETYCKIE MIKOŁAJKI

 

Dnia 4 grudnia 2015 roku w auli naszej szkoły odbyły się, jak co roku, „Poetyckie Mikołajki”. Dzieci należące do koła bibliotecznego prowadzonego przez panią Danutę Łuszczewską zorganizowały salonik literacki. Poezja o tematyce mikołajkowej, przeplatana piosenkami i utworami muzycznymi przygotowanymi przez panią Jolantę Wilawer, wprowadziła słuchaczy w przedświąteczny nastrój. Dodatkową atrakcją „Poetyckich Mikołajek” był układ baletowy w wykonaniu uczennic z kl. II c oraz melodia na flet prosty. Piękna scenografia, przygotowana przez panią Małgorzatę Hrycyk, dodała uroku całej uroczystości.

FOTORELACJA

 

 


 

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

29 października 2015 roku po raz czwarty odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”, w którym wzięło udział 23 uczniów klas II, III i IV naszej szkoły. Organizatorem konkursu była pani Danuta Łuszczewska nauczyciel bibliotekarz. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom  pięknego czytania.

Jednak najbardziej wyróżnili się następujący uczniowie: 

 

 

Klasy II

I miejsce                Ewa Zarzycka   kl. II a

II miejsce               Emilia Palonka  kl. II c

                             Arleta Grabowska  kl. II e

III miejsce              Łucja Skiba  kl. II b

Klasy III

 I  miejsca              Bartosz Roczkowski   kl. III b

II  miejsce              Błażej Zabłocki  kl. III a

                               Karolina Zakonek kl. III c

III miejsce              Weronika Iwaniec kl. III b

Klasy IV

I miejsce                 Bartosz Pyda   kl. IV c

II miejsce               Aleksandra Poliwczak  kl. IV c

III miejsce              Oliwia Wajda   kl. IV a

Wyróżnienie           Michał Albrecht   kl. IV b

zdjęcia 

Wszystkim uczestnikom konkursu „Pięknie czytam” dziękujemy za udział,

 a zwycięzcom – gratulujemy!

Skip to content