ROK SZKOLNY 2017 – 2018

 


 

 

ksi-ki bibl

 

 

 

 


 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

 

 

 

8 czerwca 2018 r. odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja jest bardzo prosta i polega na wspólnym czytaniu w tym samym czasie. Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki. Od godz. 10.00 bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z nauczycielami, wszyscy czytali wybrane lektury.

Celem akcji jest nie tylko promocja czytelnictwa, ale również pobicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie w całym kraju. Inicjatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze. zdjęcia  

 

 


 

BIBLIOTECZNY KONKURS CZYTELNICZY

„MOJE LEKTURY”

Z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy, p. Danuty Łuszczewskiej i p. Anety Trajda, dnia 25 maja 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Moje lektury”, skierowany do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu, sprawdzającego znajomość wybranych lektur szkolnych.

               

 Zwycięzcy konkursu:

I miejsce     Bartosz Burda            klasa III a    

II miejsce   Klaudia Szczepańska  klasa III a    

III miejsce   Amelia Adamiak         klasa III c    

           

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 


 

 

KUFER Z POMYSŁAMI NA CZYTANIE

 

kufer z pomysami 2 20180518 1549963390

 

Do czytania książek usiłowali zachęcić swoich rówieśników uczniowie klas czwartych. 17 maja 2018 r. na szkolnej auli przedstawiciele klas: IVa, IVb oraz IVc przedstawili scenki, dotyczące wybranych książek. Były to: „Bella i Sebastian”, „Tajemnica kina” z serii „Biuro detektywistyczne Larsa i Mai” oraz „Nela na trzech kontynentach”. Uczniowie nie tylko samodzielnie wybrali propozycje książkowe dla swoich kolegów, ale – przede wszystkim – sami opracowali scenariusze wystąpień, przygotowali kostiumy oraz rekwizyty. Czwartoklasiści wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością i  poczuciem humoru. Rozbawili zgromadzoną publiczność. Organizatorzy serdecznie dziękują grupom za zaangażowanie i  twórcze podejście do postawionego przed nimi zadania. 

Pomysłodawcami uroczystości są nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska, Aneta Trajda. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Hrycyk.

ZDJĘCIA

 


 

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

 

26 lutego 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie zostało poprzedzone przedstawieniem w wykonaniu uczniów klasy IV c. Na scenie pojawiły się postaci z bajek, które opowiedziały dzieciom o tym, jak zaprzyjaźnić się z książką. Kolorowe przebrania i werwa młodych aktorów wywołały uśmiech na twarzach pierwszaków. Inscenizację urozmaicił występ klasy I c pod przewodnictwem pani Joanny Przekocińskiej. Uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonała Pani Wicedyrektor Szkoły Bożena Kukiełka. Uczniowie klas pierwszych z pełną powagą i odpowiedzialnością złożyli przyrzeczenie czytelnika, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy od pani bibliotekarki.

Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda.

 

 ZDJĘCIA 

 


 

 

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

 „PIĘKNIE CZYTAM”

     

 Dnia 26 października 2017 roku  biblioteka szkoły podstawowej zorganizowała Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”  dla uczniów klas II, III, IV naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 25 osób. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w zakresie pięknego czytania literatury dziecięcej. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wylosowanymi fragmentami prozy.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska, Barbara Korona, Aneta Trajda, wyłoniła zwycięzców:

 

Klasy II

I miejsce   Antoni Ulanowski   – kl. II a

II miejsce  Magdalena Tokarz – kl. II a

III miejsce  Agata Ostrowska   – kl. II a

 

Klasy III

I miejsce    Gabriel Siewień – kl. III e

II miejsce   Julia Drewniak   – kl. III c

III miejsce  Amelia Adamiak – kl. III c

                    Jakub Mandziuk – kl. III a

 

Klasy IV

I miejsce    Julia Burda              –  kl. IV c

II miejsce   Arleta Grabowska  – kl. IV a

                   Karol Kasperski      – kl. IV c

III miejsce  Filip Derewiecki     – kl. IV d

                   Julia Szewczuk      – kl. IV b

               

FOTORELACJA 

Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i pragniemy zauważyć, że poziom konkursu był bardzo wysoki!

 


 

POETYCKIE MIKOŁAJKI

 

 

Po raz kolejny dnia 6 grudnia 2017roku nauczyciele bibliotekarze zorganizowali dla uczniów naszej szkoły uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem zgromadzonych przez Dyrektor Szkoły panią Ewę Lorenz. Następnie nauczyciel biblioteki szkolnej pani Danuta Łuszczewska, zaprosiła do obejrzenia przedstawienia. Inscenizacja zawierała dialogi, wiersze oraz piosenki o tematyce mikołajkowej w wykonaniu uczniów z klas IV-VII. W trakcie przedstawienia grupa dzieci z klas I-III zaprezentowała układ taneczny. Widownia z wielkim entuzjazmem reagowała na występy małych artystów. Całość widowiska wzbogaciły nastrojowe piosenki wykonane przez chór szkolny. 

 

 

 

Na zakończenie spotkania wręczono nagrody i upominki uczestnikom Bibliotecznego Konkursu Plastycznego pt. Mój ulubiony miś”. Za interesujące i ciekawe prace plastyczne, przyznano następujące nagrody:

 

 

Franciszek Hałasa – kl. I d,

Magdalena Tokarz – kl. II a,

Lidia Chilewicz – kl. III b.

 

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Mikołaj Ferens – kl. I a,

Gabriela Łoza – kl. I 

Julia Kucaj – kl. I 

Jagoda Bełz – kl. II 

Emilia Parzymies – kl. III 

Julia Krukowska – kl. III 

Maja Błaszczak – kl. III 

Amelia Mizerska – kl. III 

Maja Kołtun – kl. III f.

 

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!   

 

   Organizatorzy uroczystości – pani Danuta Łuszczewska i pani Aneta Trajda serdecznie dziękują: pani Agnieszce Hamerskiej, nauczycielowi muzyki, za przygotowanie oprawy muzycznej, pani Annie Waśko, nauczycielowi wychowania fizycznego, za przygotowanie mikołajkowego tańca oraz pani Małgorzacie Hrycyk za wykonanie dekoracji.

 

 ZDJĘCIA 

 

 

Z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy, p. Danuty Łuszczewskiej i p. Anety Trajda, dnia 25 maja 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Moje lektury”, skierowany do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu, sprawdzającego znajomość wybranych lektur szkolnych.

                Zwycięzcy konkursu:

I miejsce     Bartosz Burda             klasa III a    

II miejsce   Klaudia Szczepańska  klasa III a    

III miejsce   Amelia Adamiak         klasa III c    

           

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Skip to content