ROK SZKOLNY 2014/2015

 


 

 

POMOC DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA 

 

17 czerwca 2015 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4  w Zamościu wraz z opiekunami odwiedzili zamojskie schronisko dla zwierząt. Przekazaliśmy  wcześniej zebrane dary – ponad 40 kg suchej karmy, w tym 5kg karmy w puszkach oraz koc. Dziewczęta miały okazję zobaczyć, jak smutny i ciężki jest los mieszkańców schroniska. Zrozumiały, że pomysł zakupu psa powinien być bardzo przemyślany. Jednogłośnie stwierdziły, że akcje zbiórki karmy w szkołach powinny być dalej prowadzone, gdyż są takie potrzeby. FOTORELACJA 

 

 


 

 

VI WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

 

 

18 maja 2015 odbył się VI Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Tyszko kl. VI A, Alicja Czyż kl. VIB, Wiktoria Węglińska kl.VI B oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą i obowiązkami, prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza. ZDJĘCIA 

 

 

 


 

 

POWITANIE WIOSNY

 

powirtanie wiosny 2 20150326 1635350606Samorząd Uczniowski SP zaprosił wszystkich uczniów klas I – VI z wychowawcami na Wybory Miss Wiosny 2015 klas IV – VI. Kandydatki do tego tytułu musiały wykazać się wiedzą o Polsce, rozpoznawać wiosenne kwiaty, rozpoznać przedmioty z Kuferka Rozmaitości oraz umiejętnością przyszywania guzików. Najlepsze w przyszywaniu guzików okazały się kandydatki z klas IV.

Jury wybrało Miss Wiosny z klas: IV – Karolina Kwiatkowska 4 d

V- Paulina Mazurek 5 b

VI – Klaudia Bodys 6 a

Został również rozstrzygniety konkurs na Wiosenny Wystrój Sal Lekcyjnych:

I miejsce 

sala 118– kl. IV c i sala 119 – kl. V b

II miejsce 

sala 120 – kl. IV a i IV b

III miejsce 

sala 121 kl. VI b i sala 117 kl. VI c

IV miejsce

sala 113 kl. IV d i sala 114 kl. V a.

Wszyscy w wiosennych nastrojach udali się do klas, by obejrzeć częściowe zaćmienie Słońca.

ZDJĘCIA

 


 

 

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy osobom potrzebującym

 

kurs pierwszej pomocy 1 20150326 1453476597W dniach 18-19 marca uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na Kartę Rowerową uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nabywali i utrwalali wiadomości o numerach telefonów alarmowych, właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy oraz udzielaniu osobom nieprzytomnym. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni książkami i plakietkami ufundowanymi przez zamojski WOPR. Szkolenie przeprowadzili uczniowie Gimnazjum nr 4 – Adrian Sidor i Wojciech Kowalczyk ,należący do Młodzieżowej Drużyny WOPR pod okiem swojego opiekuna ratownika WOPR p. Mateusza Ferensa i nauczycieli wychowania fizycznego. ZDJĘCIA

 

 


 

 

SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

ZAMOJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

03.03.2015r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych. Tematem spotkania było „Rozwiązywanie konfliktów z wykorzystaniem metody dramy”. W sejmiku udział wzięły: Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 10, Katolicka Szkoła Podstawowa, SOSW. Temat spotkania oraz wykorzystane metody okazały się bardzo ciekawe i atrakcyjne. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych zabawach dramowych. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Tyszko kl. VI a, Alicja Czyż kl. VI b, Wiktoria Węglińska kl. VI b i pani Barbara Korona.

FOTORELACJA 

 

 


 

 

WALENTYNKI

 

 

 

W tym roku Walentynki wypadły w czasie ferii zimowych, ale to nie było przeszkodą, aby zorganizować Pocztę Walentynkową. Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę Walentynkową” tuż po feriach. Posłańcy przekazali kartki wszystkim adresatom.

 

 

 

 


 

 

GÓRA GROSZA

 

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski klas IV-VI włączył się w akcję  „Góra Grosza” 2014/2015 organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest pomoc dla Domów Dziecka z całej Polski oraz rodzinnych domów dziecka.  Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych aktywnie uczestniczyła w akcji i zebrała 256 zł 10 groszy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie !!!

Jedengrosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa naświecie.

 


 

 

 BAL KARNAWAŁOWY

 

…W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

                                         Zbigniew Dmitroca

 

Ten dzień 27 stycznia 2015 roku od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przemykali kolorowo przebrani uczniowie klas I – III. Na bal przybyły m.in. wróżki, księżniczki, cyganki, pszczółki, motylki, kotki, czarownice i żyrafa. Można było spotkać także smoka, pirata, spidermana, batmana czy policjanta.

Pięknie przebrani uczniowie wzięli udział w przygotowanych tego dnia zabawach i konkursach. Jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością i  humorem! FOTORELACJA 

Zabawę  uświetniły pokazy Karate. Do tańca przygrywał dzieciom DJ Heven. Na koniec wybrano Króla i Królową Balu z każdego poziomu klas:

klasy I – Maja Kawala  I E,  Paweł Ostasz I D

klasy II – Weronika Puławska II C, Kamil Poświatowski II B

klasy III– Aleksandra Poliwczak III A, Tomasz Gajewski  III C

Uczniowie z klas IV-VI bawili się dzień później 28 stycznia 2015 roku w rytm muzyki młodzieżowej. Wybrano również Króla i Królową Balu. Królem został Sebastian Chadaj z klasy V B , zaś Królową  Ola  Matwis  z klasy VIB. Tytuły najbardziej roztańczonych klas zdobyły : VI A, VI C, V B i IV B. Było głośno i wesoło! Tak, dzień ten był naprawdę udany i niezwykły, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

 


 

 POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

Podsumowanie akcji POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ odbyło się 5 grudnia 2014 roku w Garnizonowym Klubie Wojskowym. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przekazali zebrane dary do sztabu akcji. Razem z uczniami klasy IB wzięli udział w uroczystym KONCERCIE MALUTKICH SERC. Uczniowie klasy I B zaprezentowali swoje umiejętności muzyczno –taneczne na scenie wśród innych małych artystów.

zdjęcia 

 


 

 

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

 

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu – to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty – wyraźnie wzruszony – w zamian obdarował je prezentami. Szczególnie dużo upominków dostały dzieci klas 1-3 Szkoły Podstawowej, ale i dla innych nie zabrakło niespodzianek. Mikołaj odwiedził wszystkich, i tych małych, i tych starszych. A oto krótki fotoreportaż z jego wizyty 

 

Samorząd Uczniowski był sponsorem słodkiego upominku dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu.

 


 

 

KONKURS NAŚWIĄTECZNWYSTRÓJ SAL

 

                               W czwartek 18 grudnia 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Świąteczny Wystrój Sal”. W każdej sali lekcyjnej, jak i w całej szkole, panuje już świąteczna atmosfera. Komisja oceniła wkład pracy klas dekorujących swoje sale. Największą ilość punktów otrzymały klasy:

I miejsce – klasa V b (sala 119)

II miejsce – klasa IV a i IV b  (sala 120)

III miejsce – klasa VI c ( sala 117)

 

Zwycięskie klasy otrzymały kwiatki doniczkowe, które będą zdobić te sale lekcyjne.

Sale lekcyjne uczniów klas I – III były tak wyjątkowo przystrojone, że wszystkie zajęły równorzędne I miejsce i również zostały nagrodzone prezentami.

 


 

 

WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

 

26 listopada 2014 odbyły się szkolne Andrzejki. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.Upamiętniając zwyczaj wróżb, co roku w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa, podczas której wróżkami stają się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Aby poznać swój przyszły zawód chętni przekuwali karton, na którym widniały nazwy zawodów przyszłości. Trzeba było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ HEVEN.  Andrzejki 2014 – ZDJĘCIA 

 


 

 

Zwycięstwo w „POSTAW NA ROZUM”

 

W dniu 27 października 2014 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się II edycja Turnieju Edukacyjnego „Postaw na rozum” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Do turnieju przystąpiło osiem trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych: nr 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowicach. Rangę imprezy podnosiła obecność zaproszonych gości: Radnego Rady Miasta Zamość p. Leszka Łuczki, wicedyrektora zamojskiego ZOO p. Łukasza Sułowskiego, starszego kustosza Muzeum Zamojskiego p. Jacka Feduszki, Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP nr 2 .  

Wśród trzyosobowych drużyn, w których znalazły się prawdziwe orły z zamojskich podstawówek najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w ZamościuUczniowie odpowiadali na pytania w trzech kategoriach: humanistycznej, przyrodniczej i „różności”. Chwile wytchnienia dla zmęczonych umysłów fundowały występy artystyczne i sportowe dzieci i młodzieży, m.in. pokaz układu baletowego, pokaz tańca towarzyskiego czy taekwondo. Opiekunem zwycięskiej grupy uczniów naszej szkoły była p. Barbara Korona.

FOTORELACJA 

 


 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

Dzień 21 listopada jest Dniem Życzliwości, który został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako „World Hello Day”. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle dzień ten ma uzmysłowiać i przypominać,  że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

 

21 listopada 2014 już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski Gimnazjum oraz uczniowie klasy 5 B Szkoły Podstawowej zorganizowali kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciastko. Każdy uczeń, który zakupił pyszne ciastko został także nagrodzony specjalnym znaczkiem uśmiechniętej i życzliwej buźki.

 


 

 

PASOWANIE NA UCZNIA

 

21 października 2014r. o godz. 1630 odbyła się długo oczekiwana Uroczystość Ślubowania Uczniów klas I. W tym ważnym dla pierwszoklasistów dniu uczestniczyli obok licznie przybyłych rodziców zaproszeni goście: pan Marcin Zamoyski – Prezydent Miasta Zamość, pan Jerzy Michalski – DyrektorWydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość, pan Jan Lelonek – Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Lublinie, ks. Prałat Janusz Romańczukks.Tadeusz Czuk– Proboszcz  Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, pan Marek Kudela – radny Miasta Zamość, pani Jadwiga Lepianka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrekcja szkoły – pani Jolanta Goryczka, pani Danuta Margol  i pani Małgorzata Pokrzywa.

Pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu poprzedziła piękna część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych i starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego. Najmłodsi uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Następnie odbyło się uroczyste  pasowanie na ucznia.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, legitymację szkolną i „kuferek obfitości” oraz słodki poczęstunek od rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz wiele zapału i wiary we własne możliwości.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas I – p. A. Kopiel, p. B. Zembroń, p. J. Wilawer, p. D. Skotarska, p. B. Cybulska, p. E. Seńko oraz opiekunowie SU – p. B. Korona, p. R. Krukowski. Dekorację wykonały – p. B. Klassek i p. M. Hrycyk.

FOTORELACJA

 

 


 

 

DZIEŃ  NAUCZYCIELA

 

  Akademia DENW tym szczególnym dniu przedstawiciele Samorzadu Uczniowskiego składali życzenia wszystkim pracownikom oświaty, adminstaracji i obsługi naszej szkoły, a także wysyłali życzenia dla nauczycieli emerytów.

 


 

 

 DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
I uśmiechu pogodnego 
Na każdy moment życia.

 

      Z okazji Dnia Chłopaka S.U. zorganizował wybory  Mistera klas IV – VI podczas dyskoteki szkolnej. W wyborach wzięli udział wybrani przez klasy przedstawiciele ( po jednym z każdej klasy). Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach: Omnibus, dżentelmen, mistrz parkietu. Uczestników oceniało żeńskie jury w składzie : Alicja Czyż, Klaudia Bodys. p. Barbara Korona.                                                          

Tytuł Mistera 2014 otrzymali:

Przemysław Koczwara  z kl.4b

Sebastian Boratyn z  kl.5b

Michał Garbula z kl. 6c

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy  i szarfy

 ZDJĘCIA  


 

 

SPOTKANIE SAMORZĄDU

 

 NIC O NAS BEZ NAS 

  19 września 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego i Samorządów Klasowych z panią Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu oraz z Rzecznikiem Praw Ucznia. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu szkolnym. Uczniowie przygotowali ciekawe pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

FOTORELACJA 

 


 

 

Kandydaci

 

do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014 / 2015

 

 

WYNIKI GŁOSOWANIA

IV A                                 IV B              

 

Bikowska Aleksandra –11                 Iwaniec Zofia – 25

 

Czujkowska Patrycja – 20               Grabowska Judyta – 1

 

Szlingiert Filip  – 17                        Hawryluk Dominik – 2

 

                                                            

 

VA                                   V  B     

 

Bodys Klaudia – 11                            Czyż Alicja – 11

 

Pałyga Marta – 3                              Trojak Wiktor  – 16         

 

Tyszko Wiktoria 28                        Węglińska Wiktoria – 7

 

 

V C

 

Pac Marcin – 12

 

Satowski Karol –6                                    

 

Wiater Paulina – 5           

 

 

 

Skip to content