w Szkole Podstawowej Nr 4

im. Stefana Batorego

 

 Regulamin Samorządu Uczniowskiego  


ROK SZKOLNY 2015/2016

Opiekun samorządu: pani Barbara Korona


  

 

 Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole – FOTORELACJA

 

Pierwszy Dzień Wiosny – FOTORELACJA – klasy I SP 

 

  21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny. Ten dzień zwany jest też Dniem Wagarowicza. W naszej szkole jednak nikt nie chodzi na wagary, bo zawsze jest bogaty program obchodów tego dnia.  W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował  I Przegląd Piosenki o Tematyce Wiosennej, w którym wzięły udział prawie wszystkie klasy IV – VI. Następujące piosenki w wykonaniu poszczególnych reprezentacji z klas  zajęły:

I miejsce „ Wiosenne przebudzenie” – Emilia Czerwieniec kl. IV C

„ Wiosna, wiosna, wiosna przyszła” kl. IV B

II miejsce – „ Bardzo głupia piosenka” kl. IV A

  „ Dmuchawce, latawce, wiatr” kl. VA

III miejsce – „ Chodź pomaluj mój świat” kl. VD

„ Dmuchawce, latawce, wiatr” kl. VB

IV miejsce – „ Chodź pomaluj mój świat” kl. VI B

„ Uśmiechnięta wiosna” kl. VI A

   Następnym punktem programu był występ Michała Rycaja Mistrza Świata i Finalisty programu „Mam Talent”. Ewolucje z piłką prezentowane przez Michała podobały się bardzo wszystkim uczestnikom zabawy. Po występie nasz gość rozdawał autografy.

Klasa VI A przygotowała Kawiarenkę, w której serwowane były przepyszne ciastka. Dziewczęta z klasy I A wystąpiły w układzie gimnastyczno- tanecznym. Starsze koleżanki z klas VB VC Kamila Stańkowska i Dominika Dołba zaprezentowały się układzie akrobatycznym.  Na zakończenie naszych obchodów zostały wybrane również Miss Wiosny 2016 z klas IV – VI. Aby zostać Miss dziewczęta zostały poddane testowi wiedzy kulinarnej, umiejętności szybkiego obieranie jajka ze skorupki oraz odgadywały do czego służyły różne przedmioty wyjmowane z Kuferka Rozmaitości. Po takim sprawdzianie komisja wybrała :

Miss Wiosny klas IV – Maja Smolak kl. IV A

Miss Wiosny klas V – Anna Olszewska kl. VA

Miss Wiosny klas VI – Wiktoria Mazurek kl. VI B

Ogłoszone  zostały też wyniki na Wiosenną Dekorację Sali  I miejsce  zajęły ex-equo klasa VA i VB. Obie klasy otrzymują w nagrodę dzień bez pytania (23 .03 kl. VB i 30.03 kl. VA).

Za całość uroczystych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odpowiedzialna była pani Barbara Korona.

 

zdjęcie zaczerpnięte ze strony http://fabrykamemow.pl/


 

 

 UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY

 

W dniu 18 marca 2016 roku uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na Kartę Rowerową uczestniczyli w prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nabywali i utrwalali wiadomości o numerach telefonów alarmowych, właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy oraz udzielaniu pomocy osobom nieprzytomnym. Szkolenie przeprowadziła młodzież gimnazjalna, należąca do Młodzieżowej Drużyny WOPR pod kierunkiem swojego opiekuna ratownika WOPR p. Mateusza Ferensa.  ZDJĘCIA 

 

 


 

 

GÓRA GROSZA

 

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej włączył się w akcję  „Góra Grosza” 2015 organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest pomoc dla Domów Dziecka z całej Polski oraz rodzinnych domów dziecka.  Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych aktywnie uczestniczyła w akcji. Najwięcej zebrały klasy: VB, VIB, IVB i VA,

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie !!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.

 


 

 

 

SAMORZAD UCZNIOWSKI

 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4   w Zamościu

ogłasza Zbiórkę karmy dla zwierząt

  z Zamojskiego Schroniska.

Akcja trwać będzie od 20.01.2016 do 01.02.2016 roku.

Karmę należy przynosić w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach bądź puszkach do p. Barbary Korony .

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

 

 


 

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL

 

21grudnia 2015 roku  został rozstrzygnięty konkurs na „Świąteczny wystrój sal” organizowany przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej . Komisja konkursowa w składzie: Zosia Iwaniec (6b), Zuzanna Kołodziej  (5c) oraz p. Barbara Korona wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka oraz wkład pracy uczniów. ZDJĘCIA

 

Klasa 6B (sala 119) zajęła I miejsce

i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania

 piątek 8 stycznia 2016 roku. Pozostałe klasy otrzymują wyróżnienia.

 

W marcu organizowany będzie Konkurs na Wiosenny Wystrój Sal.

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy do włączenia się do zabawy.

 

 

 


 

 

WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

 

26 listopada 2015 odbyły się szkolne Andrzejki. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb, co roku w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa, podczas której wróżkami stają się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Aby poznać swój przyszły zawód chętni przekuwali karton, na którym widniały nazwy zawodów przyszłości. Trzeba było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ HEVEN.  zdjęcia  

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

Dzień 21 listopada jest Dniem Życzliwości, który został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako „World Hello Day”. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle dzień ten ma uzmysłowiać i przypominać,  że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

 Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej

Ze względu, że ten dzień wypadł w sobotę, to obchody w Szkole Podstawowej   Nr 4 zostały przeniesione na poniedziałek  23 listopada 2015 roku. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VI B Szkoły Podstawowej zorganizowali kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciastko. Każdy uczeń, który zakupił ciastko został także nagrodzony specjalnym znaczkiem uśmiechniętej i życzliwej buźki. Odbyła się również loteria fantowa, gdzie każdy los był wygrany. ZDJĘCIA 

 

Dzień Życzliwości w Gimnazjum

ZDJĘCIA

 

 


 

  Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

Dzień 15 października 2015 roku na długo zostanie w pamięci uczniów. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4 przygotował uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski SP Nr 4 oraz uczniowie klasy 2B przygotował Galę Oskarowo- Jabłkową, podczas której zostały rozdane Oskary w różnych kategoriach: Baw się z nami laleczkami,  Niebiański spokój, Plusik i minusik, Przyjaciółka molików książkowych, Zaradna Mama Dyrektorka, Muza młodych twórców i wiele innych kategorii. Nagrodzeni byli zadowoleni z otrzymanych upominków.

Dzień Edukacji Narodowej - 2015Akademia przygotowana przez uczniów klasy 2B SP
     

Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 4 przedstawił ciężką i odpowiedzialną pracę nauczyciela w humorystycznych scenkach. Uczniowie zostali poklasyfikowani w nietypowy sposób. Wielu uczniów mogło odnaleźć w prezentowanych postaciach zachowania swoich kolegów z klasy.
 Dyrekcja Szkoły została uhonorowana bukietami kwiatów, zaś nauczyciele ozdobnymi kartkami z życzeniami

 Dzień Edukacji NArodowejAkademia przygotowana przez czniów klas 4-6 SP i GIMNAZJUM

 


 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ

 

20 pażdziernika 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych.

Swoją obecnością zaszczyciły nas licznie zgromadzone rodziny uczniów, nauczyciele, dyrekacja szkoły oraz zaproszeni goście:

Pani Magdalena Dołgan – Wiceprezydent Miasta Zamość

Pani Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty Miasta Zamość

Pan Marek Kudela – Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Zamość

Pan Jan Lelonek – Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie

Pani Maria Helman – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Zamościu

Ks. kanonik Tadeusz Czuk – Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu

Ks. prałat Janusz Romańczuk 

Pani Jadwiga Lepianka – Przewodnicząca Rady Rodziców w ZS Nr 4 w Zamościu.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły podstawowej oraz przemówienia Pani Dyrektor szkoły Jolanty Goryczka. Następnie mali uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze o tematyce szkolnej zachwyciły zebranych gości. 

W podniosłej atmosferze dzieci ślubowały być dobrymi Polakami i uczniami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

Po złożeniu ślubowania zaproszeni goście dokonali pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. 

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał dyplom, legitymację szkolną i słodki upominek. 

Na zakończenie był poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz zabawa taneczna.

Uroczystość przygotowali opiekunowie SU – p. Barbara Korona i p. Łukasz Brykner oraz wychowawcy klas pierwszych – p. Bożena Kukiełka, p. Małgorzata Bakuniak, p. Bożena Kierepa, p. Marzena Mazur, p. Beata Palonka i p. Małgorzata Turek.

 ZDJĘCIA

 

 


 

 

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam:

śmiałości w dążeniu do własnych celów,

odwagi w kroczeniu swoją drogą,

wytrwałości w każdym działaniu,

spełnienia wszystkich marzeń,

 nieprzemijającego szczęścia

i życia pełnego prostych dróg.

 


 

 

JESIENNY WYSTRÓJ SAL

 

30 października 2015 roku  został rozstrzygnięty konkurs na „Jesienny wystrój sal” organizowany przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej . Komisja konkursowa w składzie: Zosia Iwaniec (6b), Ola Bikowska (6a) oraz p. Barbara Korona wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, kącik poświęcony Patronowi Szkoły oraz wkład pracy uczniów.

 

Klasa 5d (sala 113) zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania – piątek 6 listopada 2015 roku. Pozostałe klasy otrzymują wyróżnienia.

 

W grudniu organizowany będzie Konkurs na Świąteczny Wystrój Sal.

 

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy do włączenia się do zabawy. 

 

zdjęcia  

 

 


 

 

PRZEWODNICZĄCA – Zofia Iwaniec kl. 6b 

ZASTĘPCA – Bikowska Aleksandra kl. 6a 

SKARBNIK –Oliwia Bojarska 6a

SEKRETARZ – Kycko Jakub kl. 5a

 

 

Komisja do spraw Nauki i Porządku

Marta Łukasik kl. 5d 

Oliwia Sznajdrowicz kl. 5d 

Kacper Wdowiak kl. 5c

 

 

Komisja do spraw Kultury, Rozrywki i Sportu

Kajetan Chwedyk kl. 6b

Zuzanna Kołodziej kl. 5c

Anna  Olszewska kl. 5a  

Skip to content