ROK SZKOLNY 2017 – 2018

 


 

 

IX WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

12 czerwca 2018 odbył się IX Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Stanisławczuk z kl. VI A, Oliwia Wajda kl. VIA, Barbara Kucharska kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą , obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Każdy mógł posiedzieć w ławie poselskiej, a także zobaczyć przygotowania wdrożenia nowego systemu do głosowania w sali sejmowej. Po wizycie w sejmie nasi reprezentanci mieli okazję zwiedzić warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, zobaczyć pomnik i oddać hołd poległym w katastrofie smoleńskiej a także ujrzeć panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.  zdjecia 

 

 


 

 

EKOROBOT

 


W ramach obchodów Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 zorganizował konkurs na wykonanie Ekorobota z materiałów, które pochodziły z segregacji odpadów. W konkursie wzięły udział klasy I- VII. Autorzy wykonanych prac wykazali się kreatywnością i pracowitością. Uczniowie klas I – III wykonali nawet rodziny Ekorobotów. Komisja miała kłopoty z wyborem najpiękniejszej pracy. 
zdjęcia  

 

 

Wśród klas I – III klasyfikacja przedstawiała się :

I miejsce – klasa III A

II miejsce – klasy II A i III B

III miejsce – klasy III C i III D

Wyróżnienia zdobyły klasy : I A, I B, III E.

Zwycięzcami wśród klas IV – VII zostali:

I miejsce- klasa VB

II miejsce klasa V A

III miejsce klasa VC

 

Wyróżnienia zdobyły klasy: IV A, IV C, VI B, VII B, VII D.

 

Gratulujemy autorom wszystkich prac!

 

Fotorelacja

 

 


 

DEBATA „NIC O NAS BEZ NAS”

 

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyła się kolejna debata Samorządu Uczniowskiego, przedstawicieli klas IV – VII, II, III gimnazjum z panią Dyrektor, z Rzecznikiem Praw Ucznia oraz opiekunami samorządów uczniowskich. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu szkolnym w dobie wprowadzanej reformy oświaty. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych, interesujących pytań, dotyczących różnych dziedzin szkolnego życia. Pani Dyrektor starała się wyczerpująco odpowiadać na pytania uczniów.


 


POWITANIE WIOSNY 

 

   21 marca 2018 powitaliśmy Wiosnę w naszej szkole. W programie szkolnych obchodów mieliśmy: montaż słowno – muzyczny pt. ”Zakochany bocian” w wykonaniu klasy VI a, wybory Miss Wiosny, pokaz freestylerów Michała Witkowskiego z klasy VII b, Szymona Knap z klasy I c III LO w Zamościu, pokaz karate pod kierunkiem pana Radosława Niziołka oraz kawiarenkę przygotowaną przez klasę VII d. Kandydatki do tytułu Miss Wiosny 2018 musiały wykazać się znajomością zagadek o wiośnie, odgadnąć nazwę i przeznaczenie przedmiotu wylosowanego z worka rozmaitości oraz ozdobić pisankę. Komisja konkursowa wybrała:

 

 

Miss Wiosny

klasa IV – Zuzanna Sadowska kl. IV d

klasa V– Judyta Kuduk kl. V b

klasa VI – Roksana Swatowska kl.VI a

klasa VII – Wiktoria Czapka kl. VII c

Na koniec naszej uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na Najpiękniejszą Wiosenną Dekorację Sali Lekcyjnej. Klasyfikacja przedstawiała się:

I miejsce – klasa VII d sala 113

II miejsce – klasa IV c i VII b sala 120

III miejsce – klasa IV b sala 209 i klasa V c sala 111.

Wszyscy w wiosennych nastrojach udali się do swoich klas na dalsze lekcje.

FOTORELACJA 

 

Konkurs na Wiosenny Wystrój Sal – zdjęcia

 

 

 


 

WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

 

andrzejki 10 20171204 1223593555

 

28, 29 listopada 2017 odbyły się szkolne Andrzejki połączone z akcją charytatywną „ Rozraduj dziecięce serduszko”. Uczniowie klas IV-VII podzielili się słodkim upominkiem lub maskotką jako bilet wstępu na nasza zabawę. Zebrane dary zostaną przekazane dla dzieci z Domu Dziecka i oddziału pediatrii Szpitala Niepublicznego w Zamościu.

Wspólna zabawa była wesołym spotkaniem towarzyskim podczas, której dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego stały się „wróżkami” i przepowiadały przyszłość. Z kombinacji cyfr daty urodzenia opowiadały o charakterze danej osoby, z magicznych serc przepowiadały imiona narzeczonych. 

Można było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ.PEPO (B.K.)   

ZDJĘCIA

 

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

 

wiatowy dzie misia 1 20171204 1231927966

 

 

 

„Jestem sobie mały Miś, gruby Miś. Znam się z dziećmi nie od dziś….” Tak śpiewał Miś Uszatek. Miś najwierniejszy przyjaciel każdego dziecka, nieodłącznie kojarzony z beztroskim czasem dzieciństwa.

Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem niezbędnym aby zasnąć, któremu można było bezgranicznie zaufać.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 postanowił uczcić tego wspaniałego przyjaciela i zorganizował konkurs dla klas I – III na Wystawki Misiów, zaś dla klas IV – VII na Plakat Pluszowego Misia.

Wszystkie klasy zaangażowały się w  obchody Święta Misia. Najpiękniejsze wystawki przygotowały klasy:

 

 

I miejsce -sala 236 : klasa I c i klasa I d

II miejsce -sala 223 : klasa II a i klasa III b

III miejsce -sala 219 : klasa III a

 

Komisja wyróżniła również następujące sale:

sala 222 : klasa III c i klasa III d

sala 218 : klasa III e i klasa III f

sala 239 : klasa I a i klasa I b

 

Klasy IV – VII wykazały się inwencją twórczą i przygotowały piękne plakaty, które zajęły następujące miejsca:

I miejsce – klasa 4b

 II miejsce – klasa 7 b

III miejsce – klasa 6 c

 

Wyróżnienia zdobyły następujące klasy: 4a, 5b, 6b. Dziękujemy za udział pozostałym klasom.

 

Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych!

 

( B.K.)


 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

dzie chopaka 1 20171001 1966301656

 

Z okazji Waszego Święta – my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

 

– Dziewczyny – tylko tej najfajniejszej,
– Ciastek – tylko tych najsłodszych,
– Samochodów – tylko tych najszybszych,
– Zabaw – tylko najweselszych,
– Przygód – tylko najciekawszych,
… i butów – takich, co najlżejsze,
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

 

ZDJĘCIA

    

Z okazji Dnia Chłopaka  dziewczyny z Samorządu Szkolnego zorganizowały wybory na Mistera klas IV – VII i II,III Gimnazjum  podczas dyskoteki szkolnej. Każda z klas wybrała jednego przedstawiciela do tego konkursu.

Reprezentanci z klas brali udział w następujących konkurencjach: Omnibus, Mistrz igiełki. Uczestników oceniało żeńskie jury w składzie: Anna  Olszewska, p. dyrektor Ewa Lorenz, p. Małgorzata Hrycyk, p. Marta Pakos, Paulina Mazurek.             

 

Tytuł Mistera otrzymali: 

Adam Kwiatkowski 4b, 

Tymoteusz Lis 5a, 

Adam Magdziak 6c, 

Kacper Wdowiak 7c, 

Mateusz Jaśniuk 2b

Mateusz Krupa 3b.

 

Gratulujemy !

 

 

 


 

 

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP

w roku szk. 2017-2018

 

 

PRZEWODNICZĄCA

 Barbara Kucharska kl. 6 c

ZASTĘPCA

Anna  Olszewska kl. 7 a   

SKARBNIK 

     Kamil Stanisławczuk kl. 6 a       

SEKRETARZ 

Kacper Wdowiak kl. 6c

 

Komisja do spraw Nauki i Porządku

Karolina Kwiatkowska kl. 7 d

Karolina Zakonek kl. 5 c

Błażej Zabłocki kl. 5 a 

 

Komisja do spraw Kultury, Rozrywki i Sportu

Oliwia Wajda kl. 6 a

Jakub Kycko kl. 7 a

Michał Trojak kl. 7 b

              

Skip to content