ROK SZKOLNY 2016 / 2017

 


 

 

 

Foreigners in Zamość

 

W poniedziałek 21 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie z wolontariuszami przebywającymi w Zamościu w ramach wolontariatu europejskiego EVS (European Voluntary Service)

Gośćmi trzeciego już spotkania byli wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, Alberto Occhipinti  i Sergio Fuentes Garcia. Sergio i Alberto w Zamościu spędzają 7 miesięcy.  Podczas pobytu w Zamościu Sergio i Alberto odwiedzają zamojskie szkoły promując wolontariat europejski. W wolnym czasie pracują z seniorami, służą pomocą w Zamojskim Centrum Wolontariatu oraz odwiedzają pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w zamojskim szpitalu.

Podczas wizyty w naszej szkole uczniowie mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawe prezentacje multimedialne przygotowane przez naszych gości. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat krajów, z których przyjechali Alberto i Sergio. Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej języki włoski i hiszpański, ucząc się kilku podstawowych zwrotów. Były rozmowy na temat piłki nożnej, zabytków, festiwali i typowych potraw. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć i popularnych selfies.

Wolontariuszom EVS bardzo spodobała się nasza szkoła. Oprócz prezentacji multimedialnych włączyli się w organizację Dnia Życzliwości i Uśmiechu (kawiarenka) oraz przeprowadzili zajęcia świetlicowe. W świetlicy szkolnej uczniowie wspólnie z Alberto i Sergio rysowali flagi Polski, Hiszpanii i Włoch. Powstały również budowle z klocków. Wolontariusze przybyli do naszej szkoły z inicjatywy p. Łukasza BrykneraZDJĘCIA 

 


 

 

Kiermasz charytatywny z okazji Dnia Życzliwości i Uśmiechu

 

dzien_zyczliwosci

 

Dnia 21 listopada 2016, od godz. 10.30, w ramach Dnia Życzliwości i Uśmiechu, Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Aktyw Biblioteczny i uczniowie klasy II A Gimnazjum organizują kiermasz charytatywny. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie niespełna dwuletniej Antosi wymagającej intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Wszystkich zapraszamy na kiermasz pysznych ciast i loterię. Przy degustacji wybornych wypieków będzie można cieszyć się wygranymi fantami.

Dodatkowo, istnieje możliwość wpłat bezpośrednich na konto Fundacji, która prowadzi zbiórkę pieniędzy na ten cel. Wszystkie potrzebne do wpłaty informacje znajdują się na ulotce dostępnej na stoisku.

 

  


 

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

pdpz 6 20161121 1770865844

 

W dniach 19 i 20 listopada Wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem p. Łukaszem Bryknerem po raz kolejny uczestniczyli w akcji charytatywnej  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W Zamościu głównym organizatorem było Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie funkcjonował sztab nr 42. 

W sobotę zbieraliśmy zywność w zamojskich Sklepach PSS Społem. W niedzielę odbyła się Wielka Uliczna Zbiórka Darów. Do oznakowanych samochodów mieszkańcy Zamościa przynosili dary rzeczowe. Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę wsparło 20 Wolontariuszy naszej szkoły. 

W szkole akcja trwać będzie do 30 listopada. Dary w postaci: żywności z długim terminem ważności, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, zabawki i książki można przynosić do pedagogów szkolnych. 

 

ZDJĘCIA 

Zachęcamy do udziału w akcji !!! 🙂 

 


 

Wolontariusze dla Santa Galla 

 

 

6 listopada 2016r. wolontariusze naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy przy parafii MB Królowej Polski na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Pozyskane fundusze przeznaczone zostały na zakup aparatu USG dla hospicjum. 

 

Warto pomagać !!!

 

Skip to content