ROK SZKOLNY 2017 / 2018

 


 

 

Rekordowy 26 Finał WOŚP

 

 

Podobny obraz

 

Dnia 8 marca 2018 r. biuro organizacyjne Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podało oficjalne wyniki zbiórki pieniężnej, która zorganizowana była podczas 26 Finału w dniu 14 stycznia 2018 r. Padł kolejny rekord !!! Wolontariusze zebrali kwotę 126  373 804,34 zł !!!   

W Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podczas 26 Finału zorganizowany był sztab nr 892, w którym również padła rekordowa kwota – 178 457,10 zł !!!  

Wolontariusze naszej szkoły również nie próżnowali. Wspólnie z osobami głuchymi i niedosłyszącymi prowadzili kawiarenkę dla wolontariuszy w Stowarzyszeniu Salvete. Na ulice naszego miasta podczas 26 Finału WOŚP wyruszyło 48 uczniów z naszej szkoły. Należą im się wielkie brawa !!! Zebrali 10 788,27 zł.

 

Wszystkie zebrane pieniądze podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

 

Wolontariusze naszej szkoły, którzy zebrali najwięcej:

        Wiktoria Kupiec kl. 3 a gim – 543,71 zł

        Aleksandra Szykuła kl. 3 b gim – 526,85 zł

        Klaudia Zwolak kl. 2 a gim – 496,46 zł

        Mateusz Krupa kl. 3 b gim – 466,66 zł

        Wiktoria Węglińska kl. 3 b – 379,85 zł

        Agata Budzyńska kl. 7 b – 379,44 zł

        Weronika Podgórska kl. 3 a gim – 377,01 zł

        Kamila Stańkowska kl. 7 b – 361,38 zł

        Magdalena Obuchowicz kl. 7 a – 357,43 zł

        Aleksandra Bikowska kl. 2 a gim – 322,79 zł

        Aleksandra Korniewska kl. 7 a – 317,00 zł

        Judyta Grabowska kl. 2 b gim – 310,30 zł

        Karolina Kusiak kl. 7 b – 310,12 zł

        Sylwia Niedźwiedź kl. 3 b gim – 303,08 zł

        Manuel Ronzitti kl. 3 b gim – 302,54 zł

        Martyna Korniewska kl. 2 a gim – 302,50 zł 

 

Dobro wraca!

Życzymy wszystkim Wolontariuszom z całego serca, aby ta przyjaźń i miłość były z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

Koordynatorami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole byli p. Małgorzata Hrycyk i p. Łukasz Brykner.

Poniżej zamieszczamy wspomnienia z 26 Finału. (Ł.B.)

 

FOTOGALERIA 

 


 

Wigilia dla najuboższych mieszkańców Zamościa

 

„JEST TAKI DZIEŃ…”

 

wigilia wolontariatu 10 20180101 1928522426

Jest taki dzień, jedyny w roku – dzień grudniowy, kiedy spotykamy się z bliskimi i łamiemy opłatkiem. Troszkę wcześniej bo 21 grudnia w Centrum Pastoralnym w Zamościu odbyło się spotkanie wigilijne dla najuboższych mieszkańców naszego miasta. Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami Ł. Bryknerem i M. Hrycyk pomagali w obsłudze uroczystości. Dla zgromadzonych gości mieliśmy własnoręcznie wykonane piękne kartki i życzenia, które posłużyły organizatorowi – Miejskiemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu jako motyw przewodni życzeń, pozdrowień i ciepłych słów skierowanych do najbardziej potrzebujących wsparcia z naszej wielkiej rodziny z Zamościa. Przeżycia i wzruszenie, jakie towarzyszyło spotkaniu stało się prawdziwym i głębokim duchowym przygotowaniem do „naszej domowej” wigilii. (M.H)

ZDJĘCIA

 

 


 

GALA WOLONTARIATU

 

gala wolontariatu 8 20171209 1912912823

 

W dniu 5 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury OKRĄGLAK odbyła się  Jubileuszowa Gala z okazji 15 – lecia Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Najaktywniejsza wolontariuszka  z naszej szkoły – Wiktoria Węglińska z kl. 3 b gimnazjum została wyróżniona i  nagrodzona przez Prezydenta Miasta Zamość. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza został nagrodzony za plakat z okazji 15 – lecia działalności Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Wolontariusze naszej szkoły pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia. Witaliśmy przybyłych gości, wśród których byli: p. Magdalena Dołgan – Zastępca Prezydenta Miasta, p. Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty, p. Krzysztof Rusztyn – Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, p. Małgorzata Żołyńska – Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, dyrektorzy zamojskich szkół oraz przedstawiciele instytucji wspierających działania wolontariatu na terenie naszego miasta i regionu. Był to jeden z ważniejszych i najmilszych dni – 5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dziękujemy, że dane nam jest pomagać 🙂  Opiekę nad Wolontariuszami pełnili koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Łukasz Brykner i p. Małgorzata Hrycyk. (M.H.)

ZDJĘCIA

 

 


 

 

Wolontariusze dla Santa Galla

 

W niedzielę 26 listopada 2016r. wolontariusze naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy przy Kosciele Matki Bożej Królowej Polski na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Pozyskane fundusze przeznaczone zostały na zakup potrzebnego sprzetu medycznego dla hospicjum. W naszych działaniach wspierali nas opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza – p.Małgorzata Hrycyk, p.Łukasz Brykner i p.Małgorzata Jasek. 

 

Warto pomagać !

 

 


 

 

 

25 EDYCJA AKCJI

 

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

 

 

 W dniach 24, 25, 26 listopada Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dostawaliśmy od wrażliwych na pomoc mieszkańców naszego miasta dary dla potrzebujących. W naszych działaniach wspierali nas opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Łukasz Brykner i p. Małgorzata Hrycyk, pedagog szkolny p. Renata Sadowska – Bodziuch i p. Małgorzata Jasek oraz pracownicy socjalni Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

 

Szczególnie miło będziemy wspominać punkty zbiórek w okolicy naszej szkoły. Jedna z mieszkanek, oprócz darów dla potrzebujących, podarowała nam kolejny raz własnoręcznie wykonane czapki i poduszeczki. Takie dowody sympatii dodają nam skrzydeł i wielkiego zapału do udziału w kolejnych akcjach wolontarystycznych. (ŁB)  

 

FOTORELACJA 

 

Przypominamy, że akcja w naszej szkole potrwa do 30 listopada.

 

 


 

 

 

Workcamp 2 edycja w Bełżcu

 

 

 

W dniu 20 listopada 2017 r. wolontariusze z klas 7A,7B,7C,7D szkoły podstawowej i 2B, 3b gimnazjum wybrali się wraz z p. Łukaszem Bryknerem i p. Małgorzatą Hrycyk – opiekunami Szkolnego Klubu  Wolontariatu i p. Małgorzatą Jasek, do Muzeum powstałego na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu. Uczestnicy mieli nie tylko okazję zapoznać się z historią tego miejsca, ale również zaangażowali się w porządkowanie pomnika upamiętniającego jego ofiary. Uczestniczyliśmy w wykładzie i prezentacji – lekcji historii, o funkcjonowaniu tego miejsca oraz relacjach i wspomnieniach świadków miejscowych wydarzeń. Wszyscy powróciliśmy do Zamościa w zadumie, zziębnięci. Dumni, że mogliśmy okazać szacunek dla wartości najważniejszych – do prawa do godnego życia drugiego człowieka. (ŁB)

 

Poznanie historii obozu koncentracyjnego skłoniło uczestników wyjazdu do refleksji i rozważań.

 

FOTORELACJA 

 


 

 

WOLONTARIUSZE DLA SANTA GALLA

 


 

„Tam gdzie jest człowiek cierpiący musi znaleźć się człowiek, który otoczy cierpiącego wsparciem”. Pod tym hasłem wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej. Uczniowie zbierali pieniądze w markecie Intermarche na rzecz osób przebywających pod opieką Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Hospicjum to zwykle niewielka instytucja obejmująca opieką osoby umierające, będące w ostatniej fazie życia i cierpiące z powodu chorób przewlekłych (nowotworowe i inne o podobnym przebiegu), u których zakończono leczenie przyczynowe.

 

Czytaj więcej: WOLONTARIUSZE DLA SANTA GALLA – 2017

 

 

 

 

Skip to content