Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

30 kwietnia 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W krótkim przedstawieniu uczniowie klas : VIIId, Vc i Va przypomnieli zgromadzonej społeczności szkolnej ważne informacje historyczne związane z tym doniosłym wydarzeniem. Artyści zwrócili uwagę, iż w najbliższych dniach będziemy mieli okazję do zamanifestowania naszego patriotyzmu, obchodząc również inne ważne rocznice wydarzeń historycznych, a mianowicie: 1 Maja- Święto Pracy oraz 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także- 2 Maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspomnianej akademii towarzyszył uroczysty nastrój- wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, ponadto w dłoniach najmłodszych widniały biało- czerwone chorągiewki. (MM)

zdjęcia 

 

Skip to content