BAJKOWE JASEŁKA

 

W dniu 17 stycznia 2019r. uczniowie klas pierwszych razem z wychowawczyniami p.Bożeną Kukiełką, p.Małgorzatą Bakuniak i p.Dorotą Skotarską zaprosili dzieci z Przedszkoli Nr 12 i 15 na wspólne kolędowanie podczas przedstawienia pt. ”Bajkowe jasełka”. Jasełka zostały przygotowane i przedstawione rodzicom i innym gościom w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. 

Z przedszkolakami spotkaliśmy się, aby pielęgnować świąteczne tradycje, rozwijać indywidualne predyspozycje i zdolności aktorskie dzieci oraz czerpać radość z bycia razem. W inscenizacji bajkowi goście odwiedzili stajenkę, a w niej dzieciątko z Maryją i Józefem. Przybyła Calineczka, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Stary Rybak oraz Pinokio. Wszyscy składali dary Świętej Rodzinie, którymi były dobro, opiekuńczość, rzetelna praca, uczciwość i prawdomówność.

Stajenkę odwiedziły też zuchy ze szkolnej drużyny zuchowej i przyniosły lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju. 

Przedstawienie było wyjątkowe. Aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale, recytowali teksty i interpretowali w sposób aktorski swoje role. Razem z widownią śpiewali kolędy, pastorałki. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Uczniowie klas pierwszych poprzez inscenizację przekazali najcenniejsze cechy charakteru młodego człowieka. Poprzez integrację z przedszkolakami pielęgnowaliśmy tradycję wspólnego kolędowania. (MB)

ZDJĘCIA 

Skip to content