ROK SZKOLNY 2013-2014

 


 

 

 

 

W ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK

 

8 kwietnia 2014 roku w auli szkoły odbyło się przedstawienie „W świecie baśni i bajek”  połączone z konkursem. Uczniowie wspaniałą grą aktorską przybliżyli znane i lubiane postacie z baśni i bajek. Po licznych atrakcjach i zmaganiach konkursowych drużyn  klas II, III i IV, ogłoszono wyniki konkursu.  I miejsce zajęła drużyna uczniów klas drugich. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Uroczystości przygotowała p. Danuta Łuszczewska nauczyciel bibliotekarz we współpracy z nauczycielami: p. Małgorzatą Hrycyk, p. Elżbietą Seńko i p. Jolantą Wilawer. 

zdjęcia

 


 

SPOTKANIE  AUTORSKIE

 

Dnia 14 maja 2014 roku w naszej szkole gościł zamojski pisarz, autor wielu książek dla dzieci – pan Jarosław Siek. Gość nie tylko interesująco i ciekawie opowiadał o swojej twórczości, ale sam odczytywał fragmenty wybranych utworów. Lekkość, zabawa słowem i poczucie humoru sprawiły, że uczniowie z zaciekawieniem słuchali wierszy i opowiadań. W czasie spotkania dzieci oglądały książki i zadawały ciekawe pytania. Miały też możliwość poszerzenia wiedzy na temat pracy pisarskiej autora. 

zdjęcia 

 


 

 „PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA” 

 

Dnia 16 stycznia 2014 roku  w szkole podstawowej odbyła się uroczystość „Pasowanie na czytelnika”.

Na część artystyczną złożyły się wiersze o książce, zagadki i zabawne scenki w wykonaniu uczniów, należących do Koła Bibliotecznego, przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza – Danutę Łuszczewską. W trakcie uroczystości odbył się konkurs biblioteczny, w którym dzieci odpowiadały na pytania związane z pracą biblioteki szkolnej. Występ wzbogaciły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów  klasy III a, pracujących pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer. Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnicze. Uroczystą atmosferę dopełniła scenografia wykonana przez panią Małgorzatę Hrycyk.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkową zakładkę do książki.

 ZDJĘCIA 

 


 

POETYCKIE MIKOŁAJKI

 

Dnia 6 grudnia 2013 roku w auli szkoły odbyły się „Poetyckie Mikołajki”. W programie znalazła się poezja oraz piosenki o tematyce mikołajkowej.Publiczność wysłuchała wierszy recytowanych przez dzieci z koła bibliotecznego, przygotowanych  pod kierunkiem pani Danuty Łuszczewskiej.  Utwory poetyckie były przeplatane piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Hamerską. Na koniec uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer zaprezentowali układ taneczny i piosenkę o Mikołaju. Nastrojowe melodie oraz piękna scenografia, przygotowana przez panią Małgorzatę Hrycyk, stały się dopełnieniem mikołajkowo-przedświątecznego klimatu. 

Zdjęcia z apelu 

 

 


 

Szkolny Konkurs Czytelniczy Pięknie Czytam

 

Dnia 23 października 2013 r. po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs CzytelniczyPięknie Czytam dla uczniów klas II, III, IV Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza Danutę Łuszczewską we współpracy z nauczycielami Małgorzatą Hrycyk, Marzeną Wityk, Agnieszką Pawliszak i  Jolantą Wilawer. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu prozy oraz wiersza z literatury dziecięcej, wskazanego przez Komisję Konkursową.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja wyłoniła zwycięzców z poszczególnych klas – najpiękniej czytających uczniów, przyznając I, II i III miejsce.

klasy II:

I miejsce    –  Bartosz  Pyda – klasa II b

II miejsce  –  Julia Maślany  – klasa  II a

III miejsce – Oliwia Wajda  –  klasa   II c

klasy III:

I miejsce    –  Dawid Pakos       – klasa III d

II miejsce  – Anna Olszewska   – klasa III b

III miejsce – Julia Osoba           – klasa III b

Alicja Łaszkiewicz – klasa III b

klasy IV:

I miejsce    – Wiktoria Mazurek – klasa IV b

II miejsce  – Kamila Mazurek    – klasa IV b

III miejsce – Weronika Nowak  – klasa IV b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! 

 

Skip to content