BIEG PO ZDROWIE

 

W naszej szkole już po raz trzeci organizowany był bieg po zdrowie. Tym razem jego uczestnikami byli uczniowie klasy IV f. Co czekało ich na mecie?… Mamy nadzieję, że życie wolne od tytoniu.

Bieg po zdrowie to nazwa programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jego celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

                W ramach realizacji programu uczniowie klasy IV f od lutego do maja 2019 roku uczestniczyli w cyklu zajęć, w czasie których zapoznali się ze szkodliwością palenia papierosów oraz nabywali umiejętność asertywnego odmawiania w sytuacji gdy ktoś zachęca do zapalenia papierosa. Uczestnicy programu obliczali koszty palenia papierosów w skali kraju, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi. Podczas zajęć wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi palenia papierosów (zarówno czynnego jak i biernego). Ponadto uczniowie wykonywali plakaty prezentujące skutki palenia papierosów oraz poradniki na temat „Jak odmawiać, kiedy ktoś namawia do zapalenia papierosa”, które zamieszczone na gazetce ściennej pełnią funkcję edukacyjną dla innych uczniów naszej szkoły.

 

Skip to content