Booktalking, czyli gawęda o książce
– to tytuł regionalnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.
I etap konkursu odbył się 23 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu oraz filiach w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.
Wzięło w nim udział 42 uczniów z 16 szkół powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 7c
w składzie: Julia  Kłos, Aleksandra Nowacka, Martyna Wołoszyn i Dawid Jarszak . Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Marty Pakos.
Jury oceniało m.in.: pomysłowość, poprawność językową, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne, przestrzeganie czasu wystąpienia.
Uczniowie naszej szkoły przeszli do kolejnego etapu konkursu. Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Tekst: Marta Pakos
(eb)