22 listopada Samorząd Uczniowski klas 5 – 8 zorganizował kawiarenkę z okazji dwóch ważnych wydarzeń: przypadającej na 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i Dnia Życzliwości, który obchodzony jest 21 listopada.

Przedstawiciele klas 5 – 8 dostarczyli wspaniałe wypieki i smakołyki. W organizację zaangażowali się rodzice uczniów klasy 6c i działający w samorządzie uczniowie.

Odwiedzający kawiarenkę mogli w miłej atmosferze nabyć słodkości, a przy okazji zapoznać z najważniejszymi zapisami Konwencji o prawach dziecka.

Kawiarenka miała również wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodszych dzieci, które pod czujnym okiem wychowawców dokonywały samodzielnie wyboru smakołyków i zakupów.

Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych Samorządu Uczniowskiego, czyli organizację imprez kulturalnych, dyskotek, konkursów i innych inicjatyw podejmowanych przez samorząd oraz cele charytatywne.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia naszego przedsięwzięcia.

Opiekunowie samorządu uczniowskiego – Agnieszka Pawliszak i Małgorzata Hrycyk