Drugoklasiści i trzecioklasiści w ZOOM NATURA

 

Dnia 14 maja 2019 r. uczniowie klasy IIc, IId i IIIa wybrali się do Parku Rekreacji Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Jest to ponad 10-hektarowy park rozrywki, który łączy wypoczynek z zabawą i edukacją.Podczas kilkugodzinnego pobytu dzieci odwiedziły Laboratoria Wiedzy, Park Kreatywny, Park Energii oraz kino z projekcją filmów 3D.

Zwiedzający mogli poznać różne rodzaje i źródła energii oraz sposoby jej wykorzystania, dowiedzieć się, jak powstają deszcz i wiatr, jak również zrozumieć pojęcie recyklingu. Poznały ciekawe fakty z dziedziny przyrody, historii ziemi oraz rzadkie, chronione gatunki roślin i zwierząt. Wszystko ukazane było w formie multimedialnych pokazów w technice trójwymiarowej.

 

 

Pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i mikroskopami zwiedzający mogli zajrzeć we wnętrze tkanek roślinnych. Uczniowie zachwycali się bogactwem gatunków ptaków żyjących w Lasach Janowskich, mogli usłyszeć przez słuchawki ich odgłosy. Poprzez różnorodne doświadczenia przybliżyli sobie ciekawe zjawiska atmosferyczne oraz zasady aerodynamiki.

Niezwykłych przeżyć dostarczyła projekcja filmów przyrodniczych o podwodnym świecie w technice 3D.

Dzięki takim miejscom dzieci mogły poznać fascynujący świat przyrody, rozbudzić zainteresowanie naturą i ekologią.

Podczas pobytu w Parku Kreatywnym dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą budując z klocków wielkiego formatu maszyny przyszłości i fantastyczne zwierzęta.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

ZDJĘCIA 

 

Skip to content