DZIEJE POLSKI W LEGENDACH

 

15 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się siedemnasta edycja Międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Dzieje Polski w legendach”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych wśród uczniów klas I-III. W konkursie udział wzięło 114 uczniów z 11 szkół oraz 9 sześciolatków z 3 przedszkoli.

Do części plastycznej konkursu zgłoszono 86 prac. Najmłodsi artyści wykonali ilustrację do wybranej legendy. Nagrody za najciekawsze prace otrzymali: Katarzyna Róg i Emilka Zając z Przedszkola Miejskiego nr12 w Zamościu, Julia Dybulska z Przedszkola Miejskiego nr2 w Zamościu.

Klasy I : Hanna Frykowska Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu, Iga Szponar Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu, Paulina Jaworska Szkoła Podstawowa Nr4 w Zamościu, Emilia Czechońska Szkoła Podstawowa nr 6w Zamościu, Hanna Kudła Szkoła Podstawowa nr7 w Zamościu.

Klasy II: Igor Okrzesiak Szkoła Podstawowa nr7 w Zamościu, Zuzanna Bondyra Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu,Filip Gozdek Szkoła Podstawowa w Jarosławcu, Emilia Wielgusiak Szkoła Podstawowa nr8 w Zamościu, Zuzanna Nowak Szkoła Podstawowa nr6 w Zamościu, Dawid Suchowierz Szkoła Podstawowa nr10 w Zamościu, Kamila JonasSzkoła Podstawowa nr9 w Zamościu, Michał Buczny Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu.

 

W części pisemnej konkursu udział wzięło 28 trzecioklasistów. Nagrody otrzymali:

I miejsce – Szymon Kulpa Szkoła Podstawowa w Cześnikach, II miejsce – Antoni Ulanowski Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu, III miejsce – Izabela Lewkowicz Szkoła Podstawowa nr7w Zamościu i Amelia Pomarańska Szkoła Podstawowa nr8 w Zamościu. Na zakończenie uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną, która przedstawili uczniowie klas II pod kierunkiem Barbary Cybulskiej i Elżbiety Seńko.

ZDJĘCIA 

Skip to content