W sobotę 7 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego gościliśmy przyszłych uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców i rodzeństwo. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez panią dyrektor, która zapoznała zebranych z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. i przewodniczącego Rady Rodziców oraz krótkiego występu artystycznego.  Na scenie swoje talenty zaprezentowały uczennice z klasy 3 A w tańcu hiszpańskim oraz uczniowie z klasy 3 C i 3 D, czyli zespół ,,Ładne kwiatki” w grze na flecie prostym, a pokaz akrobatyczny przedstawili uczniowie z klasy 2 A.

Następnie przedszkolaki pod opieką nauczycieli, uczniów samorządu uczniowskiego i zuchów udały się na zajęcia, gdzie czekała na nich moc atrakcji. Uczestniczyły w pokazie przyrodniczym ,,W mikro – świecie”, gdzie miały możliwość przygotowywania i obserwowania preparatów mikroskopowych.

Dzieci z radością śpiewały i uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas zajęć ,,Katecheza na łące”. Odwiedziły ,,Baśniową bibliotekę”, gdzie rozwiązywały bajkowe zagadki. Potem przedszkolaki wytężały umysły podczas rozwiązywania łamigłówek w sali ,,Matematyka dla Smyka”, gdzie między innymi korzystały  z tablicy interaktywnej. Świetnie bawiły się w ,,Świetlicy z baśni”. a potem poznawały tajniki programowania uczestnicząc w zajęciach ,,Programowanie na dywanie”.

Nasi goście wzięli również udział w zawodach sportowych zdobywając pierwsze medale w trakcie ,,Mini Olimpiady”. Podczas pełnych emocji zajęć nie brakowało uśmiechów i dobrej zabawy.

W tym dniu otwarty był również szkolny gabinet stomatologiczny, gdzie dzieci poznały sprzęt medyczny i dostały drobne upominki.

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały pierwsze przybory szkolne, a rodzice mieli możliwość zapisania dzieci do klasy I.

   Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za tak liczne przybycie i miło spędzone chwile.
                                     Do zobaczenia we wrześniu.

Skip to content