Dzień Papieski

ix rajd ladami kard stefana wyszyskiego 20181007 1201155276Od 2001 roku niedziela bezpośrednio poprzedzająca 16 października jest w polskim Kościele przeżywana jako Dzień Papieski. Z tej okazji społeczność osiedla Zamoyskiego miała możliwość obejrzeć krótki montaż słowno-muzyczny na temat życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego, bez którego nie byłoby Papieża Polaka: Czcigodny i Umiłowany Księże Prymasie! Pozwól, że powiem po prostu, co myślę. Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary, niecofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei(…) Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy III b Gimnazjum nr 4 pod okiem p. Joanny Kosz, natomiast oprawę muzyczną przygotował chór złożony z uczniów SP nr 4 pod kierunkiem p. Agnieszki Hamerskiej. (J.K.)