25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Zainspirowany tą historią producent zabawek stworzył nową zabawkę dla dzieci –  pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Nasze misie, miśki, misiaczki

Nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – Drodzy Uczniowie i Nauczyciele ma swojego ulubionego Pluszowego Misia.

Poniżej zaprezentują się słodkie Misie Uczniów i Nauczycieli społeczności naszej szkoły.

 

Skip to content