Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Obchodzone jest w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Celem  Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania czy wieku.
W takim dniu uświadamiamy sobie, że nasza planeta potrzebuje ochrony i opieki. Zauważamy, że przyroda ubożeje, a wiele gatunków roślin i zwierząt możemy podziwiać już tylko na obrazkach. Rozwijające się miasta niszczą urodzajne gleby, wysypiska śmieci powodują skażenie ziemi i powietrza. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach, a dymy z kominów zanieczyszczają powietrze. W efekcie oddychamy zatrutym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy żywność, która nam szkodzi i toniemy w śmieciach. Ludzie chorują, a zwierzęta i rośliny giną. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kondycję naszej planety, gdyż jest ona wspólnym domem dla roślin, zwierząt i ludzi.

Zadbaj o Ziemię, oszczędzając energię i wodę ! Segreguj śmieci !
Czysta woda i świeże powietrze mogą być Twoją zasługą!
Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45. Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl.

Skip to content