10 października bieżącego roku nasza szkoła została zaproszona na obchody Europejskich dni programu ERASMUS +. ERASMUS DAY został zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, która w tym dniu gościła nauczycieli z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji. Mieliśmy możliwość obejrzeć prezentacje multimedialne projektów realizowanych w ramach programów: Green Fingers for a Brighter Tomorrow – Bądź EKO dla jaśniejszej przyszłości oraz Smart Tools in Schools – Inteligentne narzędzia w szkole. Zaproszone delegacje uczniów z zamojskich szkół wraz z nauczycielami języka angielskiego mieli możliwość  wzięcia udziału w quizach oraz warsztatach o tematyce ekologicznej. Harcerze przygotowali pokaz mody ekologicznej oraz scenki o tematyce proekologicznej. Nauczyciele z zagranicy opowiedzieli o korzyściach płynących z zaangażowania w projekty Erasmus+, o międzynarodowej współpracy ze szkołami europejskimi. Wszystkim uczestnikom spotkania została przybliżona idea programu ERASMUS+ . Relację z happeningu można obejrzeć na załączonych zdjęciach. A.Smolak

Skip to content