DZIAŁANIA ZREALIZOWANE

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

Utworzenie SKW

Szkolny Klub Wolontariusza powstał w lutym 2013 r.

 

Kawiarnia Opowieści

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach „Kawiarni Opowieści” prowadzonych przez Zamojskie Centrum Wolontariatu w ramach projektu „Wciąż potrzebni (polsko – niemieckie partnerstwo dla polepszenia jakości życia mieszkańców Zamojszczyzny poszkodowanych przez III Rzeszę). Uczniowie wysłuchali opowieści ludzi – mieszkańców Zamościa, którzy byli świadkami wydarzeń podczas II wojny światowej.

 

Szkolenie podstawowe i specjalistyczne

Wolontariusze naszej szkoły w maju 2013 r. uczestniczyli w szkoleniu podstawowym i specjalistycznym z zakresu opieki nad osobami starszymi. Kilka uczniów podjęło pracę wolontarystyczną w domach prywatnych osób potrzebujących. W przyszłości wolontariusze podejmą pracę w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, gdzie przebywają osoby w podeszłym wieku.

 

 

„Wędrująca Estrada” na Osiedlu Zamoyskiego

Wolontariusze z naszej szkoły tydzień przed imprezą, która odbyła się 17 lipca 2013 rozwieszali plakaty i roznosili ulotki. W trakcie imprezy służyli pomocą i wsparciem, a także promowali ideę wolontariatu pod czujnym okiem przedstawicieli Zamojskiego Centrum Wolontariatu.

 

Wakacyjne warsztaty w Okrąglaku

Wolontariusze podczas wakacji brali udział w organizowanych przez Zamojskie Centrum Wolontariatu warsztatach: „Kreatywne myślenie”, „Komunikacja interpersonalna”, Budowanie poczucia własnej wartości” oraz „Praca w grupie i budowanie grupy”. Warsztaty odbywały się w dniach 22 – 24 lipca 2013r. w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak”, gdzie mieści się siedziba Zamojskiego Centrum Wolontariatu.              

Zdobytą podczas warsztatów wiedzę wolontariusze wykorzystali podczas wyjazdowego dwudniowego biwaku w dniach 25 – 26 lipca 2013r. w Majdanie Sopockim. Stworzyli zgrany zespół i będą liderami wolontariatu w swoim środowisku.

 

 

Skip to content