WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

Pierwsze spotkanie Szklonego Klubu Wolontariusza odbyło się w dniu 13 września. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze oraz Panie: Krystyna Rybińska – Smyk – Wiceprezes Zamojskiego Centrum Wolontariatu i Ewa Popławska – koordynator Osiedlowego Klubu Wolontariatu.                  

Wolontariusze naszej szkoły będą uczestniczyli w projekcie finansowanym przez Miasto Zamość organizowanym przez Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” pt. „Żadne branie – nakręca mnie działanie”. Projekt obejmował będzie realizację cyklu szkoleniowo – warsztatowego: profilaktyki i kompetencji społecznych, zasady funkcjonowania wolontariatu, impresje artystyczne, warsztaty wyjazdowe w Suścu. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowane seminarium „Żadne branie – nakręca mnie działanie”.

Uczniowie, którzy chcą zostać wolontariuszami mogą się zgłaszać do koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza – pana Łukasza Bryknera.

Nowo przyjęci uczniowie będą uczestniczyli w szkoleniach dla wolontariuszy. 

 


 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

„Uśmiechnij się”

 „Uśmiech nic nie boli, nic nie kosztuje, nie wymaga wysiłku, nie starzeje się, jest niezniszczalny, otwiera serca, ułatwia porozumienie”

Dnia 21 listopada (czwartek) w naszej szkole obchodzony był „Dzień Życzliwości” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza. W tym dniu  zorganizowana została kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciastka oraz loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Nagrodą główną było przejęcie władzy w szkole i zostanie jej Dyrektorem przez jeden dzień.  

Szczęśliwy los wyciągnął Marcin Wydmański, uczeń klasy 1c gimnazjum. 

Nowy pan dyrektor stawił się w pracy w piątek 22 listopada 2013r. punktualnie przed 8.00. Ubrany w odświętny garnitur zajął swoje miejsce w gabinecie. a dotychczasowa pani dyrektor Jolanta Goryczka została jego asystentką. Pierwsze zarządzenie jakie wydał, to przydzielił wszystkim uczniom SP i GIM dodatkową szansę z każdego przedmiotu. Spotkało się to z wielką aprobatą uczniowskiej społeczności. Czy nauczyciele przyjęli to z entuzjazmem…?Tego nie wiemy.

Jak szczegółowo wyglądał dzień rządów dyrektora Marcina Wydmańskiego dowiecie wkótce na łamach naszej szkolnej gazetki. 

Oto kilka zdjęć:

Czytaj więcej: Szkolny Dzień Życzliwości i Uśmiechu

 


 

WARSZTATY WYJAZDOWE W SUŚCU

Wolomtariusze z naszego gimnazjum oraz z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych w Suścu. Warsztaty zostały zorganizowane zostały w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, a finansowanego przez Urząd Miasta Zamość.

Podczas wyjazdu uczestnicy opracowali dramę, która zostanie przedstawiona podczas „Gali Wolontariatu” organizowanej 5 grudnia 2013 r. przez Zamojskie Centrum Wolontariatu. Warsztaty wyjazdowe w Suścu są jednym z działań projektu. Wolontariusze praktycznie wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć, na które uczęszczają od września. 

Opiekunami uczniów byli: p. Łukasz Brykner i p. Piotr Szklarz. zdjęcia   

 

 

DAJCIE DZIECKU UŚMIECH
 

Kartka dla Oliwki

 

 Chora na raka Oliwka 27 października skończy 6 lat. Jej jedynym marzeniem jest dostać kartkę urodzinową. 
W poprzednim roku dziewczynka spędziła swoje urodziny w szpitalu, płacząc, że nikt o niej nie pamięta – nie dostała kartki.

 

Szkolny Klub Wolontariusza zachęca uczniów do wykonania kartek urodzinowych dla Oliwki. Kartki można przynosić do pana Łukasza Bryknera do wtorku godziny 12:30.

 

 


 

 

SZTUKA W AKCJI

 

szkolny klub wolontariatu 3 20131025 1557853115

 

Wolontariusze naszej szkoły dzięki uprzejmości Zamojskiego Centrum Wolontariatu brali udział w spektaklu zorganizowanym przez młodych artystów (również wolontariuszy 🙂 z Gruzji, Łotwy, Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju na zaproszenie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach projektu Młodzież w Działaniu. Młodzież pasjonująca się sztuką plastyczną, muzyczną i literaturą w międzynarodowym gronie zrealizowali projekt: „Sound, Word, and Brush – Art in Action” („Dźwięk, słowo i pędzel – sztuka w akcji”). Ich celem było stworzenie impresji artystycznej inspirowanej wybranymi fragmentami klasycznych dzieł literackich swoich narodów. Spektakl był nietypowym prezentem dla podopiecznych Zamojskiego Centrum Wolontariatu, koordynatorów i wolontariuszy. Nasza szkoła zrzesza najliczniejszą grupę wolontariuszy w Zamościu:). Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza mieli okazję do podyskutowania o pasjach i zainteresowaniach młodzieży z różnych stron Europy. Po udanym spektaklu odbyło się szkolenie podstawowe dla wolontariuszy wstępujących w szeregi Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w naszej szkole. Uczniowie zainteresowani wolontariatem mogą w dalszym ciągu zgłaszać się do koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariusza p. Łukasza Bryknera.  Zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content