Sukcesy w wieloboju strzeleckim!!

7 grudnia odbyły się I Mistrzostwa Miasta Zamość w Wieloboju Strzeleckim Szkół Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 oraz Zamojskie Stowarzyszenie Strzeleckie Twierdza. Uczniowie startowali w 4 konkurencjach: pistolet interaktywny – tarcza statyczna i odskakująca, pistolet pneumatyczny i karabin dowolny leżąc. Konkurencje były bardzo trudne, wymagające zarówno celnego oka, jak i pewnej ręki, ale nasi strzelcy poradzili sobie rewelacyjnie.

W zawodach brało udział 12 drużyn z 6 zamojskich szkół podstawowych. Nasze dwie drużyny zajęły świetne miejsca w klasyfikacji końcowej:

I miejsce – drużyna w składzie Mikołaj Sokołowski (8b), Tomasz Nowosad (8b), Mateusz Poliwczak (8b),

VII miejsce – drużyna w składzie: Dawid Topolski (8d), Wiktor Niedziółka (8e) i Dawid Teterycz.

Szczególne gratulacje należą się Mikołajowi Sokołowskiemu, który zajął indywidualnie I miejsce i został najlepszym strzelcem mistrzostw.

Opiekunem drużyny była pani Agnieszka Jedlińska.

Gratulacje dla całej drużyny!

Skip to content