Sukces w konkursie języka angielskiego

„Zamość – the Ideal Town”

W dniu 8 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu  ‘Zamość – the Ideal Town’ pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Do konkursowych zmagań przystąpiło 72 uczniów z 24 szkół gimnazjalnych i podstawowych z Zamościa i okolic. Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z 80 zadań zamkniętych oraz z jednego zadania otwartego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego. W tegorocznej edycji konkursu zaakcentowano także wyjątkowy jubileusz – 45 lecie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Po podsumowaniu wyników drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęła II miejsce, a reprezentowali ją uczniowie gimnazjum: Filip Szlingiert z klasy III a, Zofia Iwaniec z klasy IIIb oraz Bartosz Oleszek z klasy IIIb . Opiekunami reprezentantów była pani Maria Prażak oraz pani Anna Zabłocka.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[ngg src=”galleries” ids=”1300″ display=”basic_thumbnail”]