VIII Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STRS’

29 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbył się VIII Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STRS’. W tym roku motywem przewodnim konkursu było hasło ‘Made in Great Britain and Ireland’. Podobnie jak w latach ubiegłych, zmagania konkursowe odbywały się w atmosferze radości i wspólnej zabawy.

Jury w składzie pani Jolanta Goryczka Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4, pani Renata Kurzępa nauczyciel j. angielskiego w kl. 1-6, pani Barbara Korona opiekun SU, pan Steve Taylor lektor szkoły języków obcych BACALARUS  oraz Zosia Iwaniec przewodnicząca SU oceniało

poziom językowy i artystyczny.

Po obradach Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce:

Amelia Majzer z klasy 6b za wykonanie piosenki ‘The Boy Does Nothing’

II miejsce:

Kinga Ziemińska z klasy 5a za wykonanie piosenki ‘Nine Million Bicycles’

III miejsce:

Karina Kozak z klasy 5b za wykonanie piosenki 'Every Breath You Take’

Nagroda Dyrektora Szkoły:

Klaudia Zwolak z klasy 6a za wykonanie piosenki ‘Viva la Vida’

(z akompaniamentem pani Joanny Przekocińskiej)

Nagroda Publiczności:

Emilka Czerwieniec z klasy 4c za wykonanie piosenki ‘I Should Be So Lucky’

Pozostali uczestnicy zaśpiewali następujące piosenki:

Oliwia Sznajdrowicz i Marta Łukasik (5d) – ‘Boom Clap’

Jakub Olech i Michał Ścibak (5b) – ‘Three Lions’

Patrycja Czujkowska (6a) –‘People Help The People’

Wiktoria Mazurek i Sebastian Boratyn (gitara) (6b) – ‘Paradise’

Kacper Wdowiak (5c) – ‘Ordinary Love’

Paulina i Wiktoria Mazurek (6b) – ‘Right Place Right Time’

Konkurs w językach polskim i angielskim poprowadziły Anna Olszewska (5a) i Weronika Nowak (6b). Podczas przerwy piosenki zaśpiewali uczniowie kl. 1b przygotowani przez panią Małgorzatę Bakuniak. Ponadto Karina Kozak i Paulina Mazurek zaśpiewały piosenkę ‘Heart Skips a Beat’, a Amelia Majzer wykonała piosenkę ‘The Show’.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę ‘I See Fire’, przy gitarowym akompaniamencie Sebastiana Boratyna.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez, Dyrekcję Zespołu Szkół Nr 4, wydawnictwo NOWA ERA oraz Samorząd Uczniowski SP4.

Organizatorami konkursu od początku jego istnienia są nauczyciele języka angielskiego Renata Kurzępa i Robert Krukowski.

Dziękujemy uczestnikom, Jury oraz wszystkim, którzy zawsze wspierają nas w organizacji Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STARS’.