8.09.2022r. 21 uczniów z klasy sportowej 4c o profilu lekkoatletyka wzięło udział w swoich pierwszych zawodach „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. W zawodach uczestniczyło ponad 450 dziewcząt i chłopców z całego województwa. Uczestnicy rywalizowali w dwuboju, w skład którego wchodził bieg i jedna z konkurencji technicznych – skok w dal, skok wzwyż czy rzut piłeczką palantową. Gościem specjalnym był sprinter Agrosu Zamość, brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy  w sztafecie 4×100 metrów Dominik Kopeć, z którym dzieci miały okazję zrobić zdjęcie i porozmawiać. Zawody wyłoniły reprezentację na finał krajowy. Dla młodych sportowców została zorganizowana „Strefa Młodego Olimpijczyka”, gdzie dzieci mogły sprawdzić się  w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także w wiedzy na temat hymnu Polski, gdyż szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal, dyplom, koszulkę startową oraz inne nagrody rzeczowe.

Opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele wychowania fizycznego p. Jolanta Kunicka, p. Jerzy Andruszek oraz wychowawca klasy 4c p. Anna Smolak.

https://www.facebook.com/lubelskiokregowyzwiazeklekkiejatletyki/videos/488860673082445/

Skip to content