Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza brali udział w projekcie realizowanym przez Zamojskie Centrum Wolontariatu „LOT ORŁÓW: wolontariat, aktywność, tożsamość” współfinansowanym z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Podczas realizacji projektu Wolontariusze brali udział w szeregu działań:
– „Akcja Kokarda” – listopad 2018
– Rozdawanie mieszkańcom osiedla im. J. Zamojskiego własnoręcznie wykonanych kokard narodowych  z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę (listopad 2018)
– Nocny Rajd Niepodległościowy z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  – listopad 2018
– Szkolenia i warsztaty od grudnia 2018 do maja 2019
– Wakacyjna Akademia Liderów w Górach Świętokrzyskich – 24 – 30 lipca 2019
– Biwak w Majdanie Sopockim – Jak godnie utylizować zniszczone flagi – 5 października 2019
– „Akcja Kokarda” – listopad 2019
– Warsztaty z przedszkolakami Przedszkola Miejskiego Nr 15 i Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Zamościu  na temat zamojskiego kodeksu flagowego dla dzieci i młodzieży – listopad 2019.
Realizacją działań wolontariuszy kierowali koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza: Małgorzata Hrycyk i Łukasz Brykner.
Tekst i zdjęcia: Łukasz Brykner
(eb)