10 maja uczniowie klas I – III  wzięli udział w Projekcie LUBIMY MATEMATYKĘ .  Przedsięwzięcie  to  zostało objęte honorowym patronatem Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej.  Nauczyciele  przygotowali dla swoich podopiecznych różnorodne zabawy, gry i testy matematyczne o zróżnicowanym stopniu trudności z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz portalu edukacyjnego Matematyczne Zoo. W ramach integracji z dziećmi z Ukrainy uczniowie wspólnie rozwiązywali karty pracy „Matematyczne kolorowanki”, co było okazją do poznania nazw kolorów w języku ukraińskim, samodzielnie konstruowali przestrzenne bryły geometryczne i mozaiki matematyczne, układali i rozwiązywali łamigłówki matematyczne, sudoku oraz nietypowe zadania z treścią. Przygotowano także tabliczkę mnożenia ze zwierzątkami, jako pomoc dydaktyczna do wyeksponowania w klasie. Uczestnicy wykazali się wyrównanym poziomem wiadomości i umiejętności. Zabawy z matematyką dostarczyły dzieciom wiele emocji i wrażeń oraz pozwoliły wyłonić Klasowych Mistrzów Matematyki. Zaszczytny tytuł otrzymali:

I a –  Hanna Greszta,  Helena Hałasa

I b – Nikodem Grzywna, Kamila Derkacz

I c –  Franciszek Ożóg, Gabriela Marcyniuk

II a – Michał Warda, Marcel Liminowicz

II b – Nataniel Wierzański

II c – Tymon Wojtowicz, Tomasz Cieplak

III a – Adam Sasyn

III b – Zuzanna Góra

III c – Miłosz Mizerski

Laureaci w nagrodę otrzymali dyplomy, teczkę na materiały własne, pamiątkowy breloczek  i blok listowy.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakaty z tabliczką mnożenia.  Upominki – materiały Matematycznego Zoo zostały ufundowane przez Fundację Rozwoju Edukacji Matematycznej. Doceniając zaangażowanie uczniów w rozwijanie swoich zainteresowań matematyką, życzymy powodzenia w dalszych tego typu przedsięwzięciach.