Dobiegła końca rywalizacja w ramach I rundy Małej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych miasta Zamościa – kategoria klas IV (rocznik 2013 i młodsi) organizowanej przez MKS Padwa Zamość.

Turnieje 18 grudnia 2023 r , 23 stycznia 2024 r. i 25 stycznia 2024 r. rozegrane zostały na hali sportowej OSiR w Zamościu.

W lidze bierze udział 5 drużyn zamojskich szkół : SP2, SP4,SP 6, SP 8, SSP.

W skład reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu wchodzą uczniowie klasy sportowej 4c: Alexander Buliński, Marcel Liminowicz, Marcel Gorzkowski, Dawid Włoch, Szymon Dworak, Szymon Kobylarz, Błażej Koczułap, Mateusz Kitka, Jakub Derewiecki, Jakub Majtan, Michał Osiewicz, Tymon Turczyn, Adrian Zając, Gabriel Chmura, Miłosz Hałasa oraz uczniowie klasy 3c: Filip Batalia i Franciszek Ożóg.

Trenerem drużyny jest p. Małgorzata Adamowicz-Biernacka.

Po bardzo zaciętej rywalizacji pierwsze mecze w życiu zawodnicy naszej szkoły zagrali bardzo dobrze. W dwóch turniejach 18 grudnia 2023 i 23 stycznia 2024 rozegraliśmy 4 mecze.

Wyniki z I rundy :

SP nr 4 Zamość – Szkoła Społeczna 10 : 19

SP nr 4 Zamość – SP nr 8 Zamość 10 : 6

SP nr 4 Zamość – SP nr 6 Zamość 27 : 3

SP nr 4 Zamość – SP nr 2 Zamość 9 : 6

W klasyfikacji końcowej SP nr 4 Zamość zajęła II miejsce .

Zawodnikom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w II rundzie – pierwsze mecze już 7 marca 2024 r. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i kibicowanie. Zapraszamy na najbliższe spotkania.

Tekst i zdjęcia: M. Adamowicz-Biernacka