20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego wyjątkowego dnia, uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 20 listopada wypada w sobotę, ale my postanowiliśmy świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, czyli w piątek – 19 listopada.  Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF przybliżymy uczniom Konwencję o prawach dziecka w sposób dostosowany do poszczególnych grup wiekowych korzystając z materiałów udostępnionych przez organizatora akcji.

Tego dnia kolor niebieski to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Zachęcamy, aby uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączymy  się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Konwencja_o_Prawach_Dziecka

UNICEF Polska – Plakat – konwencja o prawach dziecka

UNICEF Polska – Quizy Kahoot o prawach dziecka

UNICEF Polska – Pokoloruj swoje prawa – kolorowanka

Scenariusz zajęć_Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Prezentacja o prawach dziecka

 

 

Skip to content