Mocni Nadzieją

20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa

 

Jan Paweł II – człowiek wyjątkowy, ukochana postać w bieli. Był kapłanem, człowiekiem niezwykłym – pisał wiersze i dramaty, chodził po górach, prowadził teatr. Modlił się, wiosłował po mazurskich jeziorach. Nie czekał na wyciągnięte do zgody ręce, lecz sam je podawał, odwiedzając chrześcijańskie świątynie, synagogi, meczety. Nie patrzył na nas z wyższością, lecz klęczał i całował ziemię. Wybrał służbę miłości, którą potwierdzał w czynach.

Dokładnie 20 lat temu święty Jan Paweł II podczas papieskiej pielgrzymki w Polsce odwiedził Zamość. Młodzież naszej szkoły chcąc upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie przygotowała montaż słowno – muzyczny „Mocni Nadzieją – 20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa”.

14 czerwca społeczność naszej szkoły zebrana w auli zapoznała się z najważniejszymi elementami z tej wizyty. Opiekę nad uczniami sprawowały: p.M.Jasek, p.M.Pakos, p.M.Kuraszkiewicz. Oprawę muzyczną przygotowała p.J.Przekocińska, a dekorację p.M.Hrycyk.

ZDJĘCIA

Skip to content