Na Roztocze, na zielony szlak …

 

Dnia 20 września 2018r. klasy IIc i IId wyruszyły na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą po Roztoczu. Dzieci swoją wędrówkę rozpoczęły od Szczebrzeszyna, gdzie zwiedziły piękny Rynek. Obejrzały Ratusz, Synagogę, zabytkowy kościół i młyn na rzece Wieprz. Przy źródełku u stóp góry zamkowej spotkały się z Chrząszczem – wizytówką miasteczka. Kolejnym punktem programu był spacer ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą nad stawy Echo, a następnie zwiedzanie kościółka na wodzie w Zwierzyńcu. W Józefowie dzieci odbyły spacer po kamieniołomach i weszły na wieżę widokową, skąd podziwiały panoramę miasta i okolic. Następnie młodzi turyści przeszli ścieżką przyrodniczą wzdłuż rzeki Sopot aż do ruin dawnej Papierni Zamoyskich. Podczas wędrówki drugoklasiści podziwiali piękne krajobrazy i osobliwości flory i fauny Roztocza. Na koniec było ognisko, pieczenie kiełbasek, ziemniaków oraz wesołe zabawy i konkursy. Wszyscy wrócili do Zamościa pełni niezapomnianych wrażeń. (JW)

ZDJĘCIA

 

Skip to content