Narodowe Dni Badmintona – największe badmintonowe wydarzenie w Europie

„Hala Stulecia wzbudza silne skojarzenia ze sportowymi emocjami. Wystarczy spojrzeć na jej muskularną sylwetkę i od razu wiadomo, że przyciągnie ludzi z mięśniami ze stali.”

W dniach 27 września – 29 września 2022r. miłośnicy badmintona z Polski i zagranicy spotkali się w Hali Stulecia we Wrocławiu by rywalizować w turnieju pod nazwą „SOLIDARNI Z UKRAINĄ” (gwoździem programu był międzypaństwowy mecz badmintona reprezentacji U19 Polska : Ukraina).

Do Wrocławia, na tak ważny turniej dla zawodników badmintona, wybrało się 19 uczniów       ze Szkoły Podstawowej Nr 4 Zamościa. Tam zagrali w miejscu, gdzie rozgrywane były najwyższej rangi zmagania sportowe. Perła Wrocławskiego Modernizmu taką nazwę ma wpisany na listę UNESCO obiekt, który stał się domem rozgrywek badmintona.

Z turnieju badmintona uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 Zamościu przywieźli 4 medale oraz wiele wspomnień. W międzyczasie zwiedzili Wrocławskie ZOO i uczestniczyli w pokazie „Tańczących, kolorowych fontann”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, dyplom i medal, a zdobywcy miejsc I – III piękne statuetki:

Nasi medaliści:

  1. miejsce Maja Maścibroda                  klasa V B
  2. miejsce Amelia Mojsym                     klasa VI C
  3. miejsce Julia Stopa i Maja Panas     klasaVB

     

opiekunowie: Sławomir Moździoch i Rafał Malec

Skip to content